Jaunumi

Tehniskā plastmasa

Raksts par standarta, tehnisko un augstu temperatūru plastmasu (Standard, Engineering, High-performance plastics).

Tehniskās plastmasas apstrāde

Tehniskās plastmasas apstrāde

Plastmasu var viegli apstrādāt ar parastām metāla un dažreiz arī ar koka apstrādes iekārtām. Taču ir vairākas lietas, kas ir jāņem vērā, lai iznākums būtu labs. Rakstā uzzināsiet par dzesēšanu, instrumentu izvēli, sagatavju stiprināšanu, zāģēšanu, urbšanu, rūdīšanu, kā arī atradīsiet vairāk informācijas pievienotajās ražotāju brošūrās.

DISPA® papīra plāksnes

DISPA® ir videi draudzīgas papīra plāksnes sietspiedei un digitālajai drukai. Pateicoties bezvirziena struktūrai, DISPA® papīra plāksnes piedāvā ne tikai optimālu līdzenuma līmeni un izcilu izmēru stabilitāti, bet arī ir vieglas. Būtiskākā lokšņu priekšrocība salīdzinājumā ar gofrēto kartonu ir vienlīdz augstais stingrības līmenis gan gareniski, gan šķērsām.

Putu PVC

Putu PVC īpašības un izmantošana praksē

Putu PVC ir viegls un ciets materiāls, ko pārsvarā izmanto zīmēm un izkārtnēm. Tas ir paredzēts lietošanai ārā, jo labi iztur saules gaismas, lietus un vēja iedarbību.

Plexiglas mājai un dārzam

PLEXIGLAS® mājai, dārzam un komerciālai audzēšanai

 • Vasaras pagarināšana ar PLEXIGLAS® siltumnīcu.
 • Energoefektīvas PLEXIGLAS® siltumnīcas.
 • Klimata maiņa: siltumnīca ekstrēmos apstākļos.
 • Ilgtspējīgs klimats ziediem un augiem.
 • Ilgmūžīga palmu pils.

Visaptverošs ceļvedis organiskā stikla (PMMA) pasaulē

PMMA ir caurspīdīgs kā stikls, daudz izturīgāks pret triecieniem, videi nekaitīgs, tad to izmanto kā ļoti labu parastā silikāta stikla alternatīvu, it īpaši tur, kur stikla lauskas nav vēlamas. No organiskā stikla izgatavo kiosku vitrīnas, logus, plakātus, gleznu rāmjus, mēbeles, lidmašīnu un automobiļu vējstiklus, mobilo tālruņu stikliņus, to izmanto arhitektūrā, elektronikā, no tā izgatavo akvārijus un pat implantus.

Plexiglas orgstikls

Organiskais stikls

 • PLEXIGLAS® organiskais stikls.
 • Orgstikla izmantošanas īpašību salīdzinājums
 • PLEXIGLAS® orgstikla kategorijas un saistītas izstrādājumu grupas
Caurspīdīgs organiskais stikls Plexiglas GS un XT

Caurspīdīgas PLEXIGLAS® GS un XT loksnes

 • Lietas, caurspīdīgas loksnes.
 • Ekstrudētas, caurspīdīgas loksnes.
 • PLEXIGLAS® XT ar antimikrobu pārklājumu.
 • PLEXIGLAS® UV 100.
Krāsains organiskais stikls Plexiglas GS un XT

Krāsainas PLEXIGLAS® GS un XT loksnes

 • Lietas, krāsainas loksnes.
 • Fluorescentas loksnes.
 • Ekstrudētas, krāsainas loksnes.
Necaurspīdīgs organiskais stikls Plexiglas GS un XT

Baltas PLEXIGLAS® GS un XT loksnes

 • Baltas, lietas loksnes.
 • Baltas, ekstrudētas loksnes.
Organiskā stikla caurules un pildstieņi

PLEXIGLAS® GS un XT stieņi, caurules, bloki

 • Caurules.
 • Ekstrudēti, apaļi stieņi.
 • Lieti, apaļi stieņi.
 • Bloki.
Organiskā stikla līmes

ACRIFIX® līmes un palīgvielas

 • Šķīdinātāju līmes.
 • Reaģentu līmes.
 • ACRIFIX® palīgvienas un krāsvielas.
Plexiglas Hi-Gloss paraugi

PLEXIGLAS® Hi-Gloss

Krāsainas organiskā stikla loksnes ar ļoti spīdīgu virsmu PLEXIGLAS® Hi-Gloss.

Organiskā stikla spoguļi, strukturēts, luminiscējošs, gaismu vadošs organiskais stikls

Citi PLEXIGLAS® materiāli

 • PLEXIGLAS® LED gaismas reklāmām.
 • PLEXIGLAS® Reflections spoguļi.
 • PLEXIGLAS® Textures ar dažādām virsmas struktūrām.
Izgaismots kiosks

Izgaismota dizaina un interjera idejas

• Kiosks kā mirdzoša atrakcija.
• Izgaismots veikala dizains.
• Izgaismots organiskais stikls ar lāzeru iegravētām līnijām un zīmējumiem.
• Gara, vienmērīgi izgaismota letes sānu virsma.
• Izgaismota virtuves siena.

Plexiglas

PLEXIGLAS® terminu glosārijs

39 termini labākai izpratnei par to, kāds ir organiskais stikls un kā to apraksta.

PLEXIGLAS® ilgtspēja

Klimata maiņa un populācijas pieaugums nozīmē, ka nākamo paaudžu labad ir jādomā par ilgtspēju. Šajā rakstā ir izskaidrots, kāpēc PLEXIGLAS® izstrādājumi ir labs ieguldījums laikmeta problēmu risināšanā.

Canopia auto nojume

Kā izvēlēties automašīnas nojumi

 Automašīnas nojume ne tikai ietaupa jūsu laiku un pūles un aizsargā pret laikapstākļiem, bet arī pasargā jūsu automašīnu pret krāsas izbalēšanu saules ietekmē, nevajadzīgiem skrāpējumiem un bojājumiem.

Durvju jumtiņš

Kā izvēlēties durvju jumtiņu jeb markīzi

Ja pētāt dažādas durvju markīzes, ņemiet vērā trīs lietas:

– izmantoto materiālu, jo vēlaties, lai tā kalpotu ilgi,

– izmēru, jo vēlaties, lai tā derētu,

– stilu, jo vēlaties, lai tā lieliski izskatītos.

Dārza lapene

Kā izvēlēties lapeni

Pārdomājiet, kā un kad jūs izmantosiet savu lapeni. Izvēloties lapeni, pat vispraktiskākie apsvērumi kļūst sapņu vērti. Kur jūs novietosiet savu lapeni? Vai tas būs nomierinošs patvērums iekšpagalmā, koku ēnā, kur var norobežoties no apkārtnes? Vai tā būs vieta meditācijai, pārdomām un relaksācijai? Vai arī vēlaties, lai tā atrastos pašā pagalma aktivitāšu vidū kā burvīga atpūtas zona, no kurienes pieskatīt apkārt skraidošos bērnus vai kur rīkot ballītes un pasākumus?

Terases pārsegums

Kā izvēlēties terases pārsegumu

Kas var būt labāks par sēdēšanu uz terases ar karstas kafijas tasi vai auksta alus glāzi? Var baudīt atsvaidzinošo āra gaisu, vienlaikus jūtoties komfortabli. Terases pārsegumi piedāvā ne vien ēnu un patvērumu, bet arī jūsu iekštelpas turpinājumu – vietu, kur iekārtoties ar labu grāmatu, un kurā jūsu āra mēbeles paliek sausas un aizsargātas. 

Dārza mājiņa

Kā izvēlēties dārza mājiņu jeb instrumentu novietni

Mantu uzglabāšanas novietnes ierīkošana var būt aizraujošāka nekā izklausās. Jā, tā kalpo ļoti noderīgam mērķim – tajā var glīti sakārtot un glabāt dārza piederumus un darbarīkus –, bet iespējas ar to neaprobežojas.

Canopia siltumnīca

Kā izvēlēties siltumnīcu

Jūs zināt, ka vēlaties siltumnīcu, un nevarat vien sagaidīt, kad sāksiet strādāt dārzā un redzēsiet sava darba augļus (vai dārzeņus). Taču vispiemērotākās siltumnīcas izvēle var būt biedējoša. Pirms izdarīt izvēli, ir jāņem vērā daudzas lietas. Jūs, iespējams, jūtaties satraukti, bet neuztraucieties – mēs to visu jau esam sakārtojuši.

Pareiza PLEXIGLAS® tīrīšana un dezinficēšana

Pareiza PLEXIGLAS® tīrīšana un dezinficēšana

PLEXIGLAS® virsma nav poraina, tāpēc netīrumi pie tās neķeras klāt gandrīz nemaz. Ja šī brenda organiskais stikls tomēr ir kļuvis netīrs, to ir viegli notīrīt. Parasti pietiek vienīgi ar ūdeni un mīkstu lupatu. Reizēm ir nepieciešami īpaši tīrīšanas līdzekļi. Rakstā ir uzskaitīti dezinficēšanai un kopšanai derīgi līdzekļi, to izmantošanas veidi, kā arī tas, ko nedrīkst darīt.

PLEXIGLAS® līmēšana

PLEXIGLAS® līmēšana

Detaļas no PLEXIGLAS® organiskā stikla var viegli salīmēt. Šajā pamācībā ir aprakstīts, kā to izdarīt un kādas līmes šim nolūkam der.

PLEXIGLAS® slīpēšana un pulēšana

PLEXIGLAS® slīpēšana un pulēšana

Ar slīpēšanas un pulēšanas palīdzību raupjās zāģējuma malas un virsmu var padarīt spīdīgu, kā arī var likvidēt skrāpējumus. Šajā pamācībā ir uzskaitīti nepieciešamie instrumenti un aprakstīta metode, kā to izdarīt.

PLEXIGLAS® locīšana

PLEXIGLAS® locīšana un formēšana

PLEXIGLAS® loksnes var salocīt gandrīz jebkādā formā. Ir nepieciešams vienīgi siltums. Piedāvājam vairākas metodes, kā veikt termoformēšanu, ko sauc arī par locīšanu.

Plexiglas Satinice Pantone 2022. gada krāsā

PLEXIGLAS® un PANTONE® 2022. gada modes krāsa

Kā 2022. gada krāsu PANTONE® ir izvēlējusies dinamiski zilu ar spēcīgu violetu apakštoni. Krāsas nosaukums ir PANTONE® 17-3938 Very Peri.

PANTONE® krāsu mode daudzās jomās spēlē milzīgu lomu un ietekmē mājas dekorēšanas, interjera dizaina, iepakojuma dizaina, multimēdijas, apģērbu modes un skaistumkopšanas sfēras, tādējādi daudzi klienti izmanto šīs krāsas veikalu skatlogu, interjera un izstāžu stendu noformēšanā.

3A Composites piecu punktu misija

3A Composites piecu punktu misija

Šo misiju mēs ņemam vērā arī darbā ar saviem izstrādājumiem, tāpēc esam ieviesuši piecu punktu klasifikāciju. Ar kategorijām mūsu piecu punktu misijā ir apzīmēti faktori, kas visvairāk ietekmē ilgtspēju.

Mūsu darbības pamatā ir ilgtpējīgums. Mūsu korporatīvā apņemšanās ekoloģijas sakarā ir apvienota vienā misijā: atbildīgi kopā.

PLEXIGLAS® vizuālai komunikācijai

PLEXIGLAS® vizuālai komunikācijai un veikaliem

Lai zīmoli mirdz iespējami labākā gaismā!

Sabiedriskas telpas kļūst dzīvākas un krāsainākas, ja tajās ir mirdzošas reklāmas. Gadu desmitiem ilgi vizuālajā komunikācijā, izstādēs un veikalos visplašāk tiek izmantots PLEXIGLAS® organiskais stikls. Tas vienmērīgi izkliedē gaismu, no tā var veidot dažādas krāsainas formas, tas ir robusts un izturīgs.

PLEXIGLAS® nepārtraukti tiek pilnveidots līdz ar inovācijām gaismas industrijā. Piemēram, tas ir ideāli piemērots aizmugures izgaismošanai ar jaunākās paaudzes gaismas diodēm.

Multishield tāfele ar krāsainiem magnētu burtiem

Multishield kompozītpaneļi no cinkota tērauda

Multishield ir stipri, izturīgi kompozītpaneļi no cinkota tērauda ar digitāli apdrukājamām vai tāfeles virsmām. Papildu priekšrocība ir tā, ka pie šiem paneļiem pielīp magnēti.

PLEXIGLAS® brūnos toņos

Rudens sezonai ir iespējams noformēt māju, veikalu vai izstādes stendu patīkami brūnās krāsās. PLEXIGLAS® organiskais stikls ir pieejams auksti un silti brūnos toņos, caurspīdīgs un gaismu caurlaidīgs, ar dažādām virsmām – gludām, viļņotām, spīdīgām un samtainām.

Gūstiet iedvesmu ar PLEXIGLAS® materiāliem!

Viscom aksesuāri

Viegla un droša Viscom paneļu montāža.

Drošs risinājums visām situācijām.

Plexiglas - gadsimta zīmols

PLEXIGLAS® – gadsimta zīmols

PLEXIGLAS® ir gadsimta zīmols kopš 2007. gada. Šis kompānijas Röhm zīmols ir iekļauts enciklopēdijā “Deutsche Standards. Marken des Jahrhunderts”, kas izdota 2022.-2024. gadam. Ilustrētajā ZEIT Verlagsgruppe izdevumā tiek parādīti progresīvākie Vācijas zīmoli un aprakstīti to attīstības ceļi.

Gadsimta zīmola nosaukums tiek piešķirts tām kompānijām, kas rāda piemēru savā jomā un ievieš jaunus kvalitātes standartus. PLEXIGLAS® ir viena no tām. Ķīmiķis Dr. Otto Roms kopā ar kolēģiem ir izgudrojuši polimetila metakrilātu (PMMA) un 1933. gadā reģistrējuši to kā zīmolu. No pirmā organiskā stikla pasaulē 90 gadu laikā tas ir izaudzis par izstrādājumu klāstu ar dažādām īpašībām, kas dod iedvesmu dizaineriem un palīdz tehnisku jautājumu risināšanā dažādās sfērās. Mūsdienās oriģinālais Röhm  organiskais stikls PLEXIGLAS® ir vispazīstamākais plastikāta materiālu zīmols.

Palram inženiertehniskie kalkulatori

Palram kalkulatori arhitektiem

Plastikāta paneļu ražotājs Palram piedāvā vairākus kalkulatorus, ar kuru palīdzību var aprēķināt lokšņu uzvedību noteiktās situācijās.

Slodzes kalkulators – cik ļoti loksne izliecas, ja uz tās ir smagums.

Siltumizolācija – divi parametri, kas norāda uz materiāla siltuma caurlaidību.

Termiskā izplešanās – par cik milimetriem izplešas noteikta garuma materiāls.

Arka – cik garu loksni vajag arkas pārsegšanai, ja ir zināms pamata garums un augstums.

Saules siltuma indekss – cik daudz siltuma nonāk telpā caur plastmasas loksni. Interesanti, ka telpā var būt gaišs un vienlaikus vēss – to var panākt ar Palram izstrādātajiem pārklājumiem.

SUNTUF-vilnotas-jumta-loksnes-dazadi-profili

Kā izvēlēties polikarbonātu

Rakstā vienkāršā valodā ir uzskaitīti polikarbonāta lokšņu veidi un to īpašības. Loksnes ir salīdzinātas savā starpā, ar organisko stiklu, silikāta stiklu un metāla jumta segumiem. Liela raksta daļa ir atvēlēta siltumnīcu pārklāšanas īpatnībām. Beigās ir īss kopsavilkums.

Plexiglas Hi-Gloss paraugi

PLEXIGLAS® Hi-Gloss

Krāsainas organiskā stikla loksnes ar ļoti spīdīgu virsmu

Atšķirībā no citiem organiskā stikla veidiem, tām ir ideāli gluda un spīdīga virsma no caurspīdīga organiskā stikla slāņa, kas palielina krāsu efektu.

PLEXIGLAS® Hi-Gloss ir ideāls augstākās kvalitātes duškabīņu, virtuvju un ekskluzīvu fasāžu materiāls. Tas ir ļoti piemērots sienu apdarei. Tas izskatās iespaidīgi un eleganti.

Plexiglas zāģēšana

PLEXIGLAS® zāģēšana: kā precīzi griezt akrila stiklu

 • Kā izvēlēties instrumentus, lai iegūtu teicamu iznākumu.
 • PLEXIGLAS® zāģēšanas pamācība ļoti īsi un soli pa solim.
 • Papildu ieteikumi un padomi par PLEXIGLAS® zāģēšanu.
Vai zināji - jautājumi un atbildes par Palram

Bieži uzdoti jautājumi par Palram produkciju

Rakstā uzzināsiet visu par Palram® materiāliem:

 • Izmantošanu celtniecībā un lauksaimniecībā,
 • Izmantošanu reklāmā,
 • Izmantošanu drošības jomās.
vai zināji - jautājumi un atbildes par plexiglas

Bieži uzdoti jautājumi par PLEXIGLAS®

Rakstā uzzināsiet pilnīgi visu par PLEXIGLAS® materiāliem:

 • PLEXIGLAS® īpašības,
 • interesantus faktus,
 • kā tīrīt un kopt virsmu,
 • kā liekt, urbt, zāģēt,
 • kā uzstādīt,
 • kā PLEXIGLAS® uzvedas degšanas laikā,
 • kādu garantiju dod ražotājs,
 • kādus sertifikātus šis materiāls ir saņēmis.
Greencast orgstikla izstrādājumu koāža

Otrreizēji pārstrādāts un pārstrādājams organiskais stikls

Green Cast® – 100% otrreizēji pārstrādātas lieta organiskā stikla loksnes.

100% otrreizēji pārstrādātas un pārstrādājamas lieta organiskā stikla loksnes, kas nav zaudējušas optiskās, mehāniskās un termiskās īpašības.

Dibond plāksnes

DIBOND® un NEOBOND® reklāmas materiālu salīdzinājums

Ideāls materiāls radošu ideju īstenošanai!

Gan DIBOND®, gan NEOBOND® ir alumīnija kompozītmateriāla plāksnes. Pirmās ražo 3A Composites Vācijā, otrās – Williams Composite Materials Latvijā.

Vairumā gadījumu šādas plāksnes izmanto izkārtņu, dizaina elementu izgatavošanai, veikalu iekārtošanai, interjera noformēšanai, tirgu un izstāžu stendu izveidošanai. No plāksnēm griež burtus, gatavo gaismas kastes un citus izgaismošanas risinājumus. No tām pat gatavo automašīnu korpusa daļas.

Ir pieejams ne vien vienkrāsains un gluds pārklājums, bet arī dažāda veida faktūra un krāsojums, piemēram, tāds, kas atgādina metālu, koku, akmeni, spoguli. Ir pieejamas plāksnes, kuras var apdrukāt.

Suntuf EZ glaze nojume ar caurspīdīgu jumtu

Viegli un ātri uzbūvējamas nojumes ar caurspīdīgu jumtu

Proplastik piedāvā plašu polikarbonāta un organiskā stikla plākšņu izvēli. Izvēlieties sev piemērotāko.

 • EZ Glaze™ ir stiklam līdzīgas profilētas polikarbonāta plāksnes.
 • PLEXIGLAS® Alltop ir šūnveida organiskā stikla loksnes ar lielu gaismas caurlaidību.
 • PLEXIGLAS® Heatstop ir siltumu izolējošas organiskā stikla loksnes.
 • SUNTUF® Beehive ir viļņotas jumta loksnes ar sešstūrainu rakstu, kas atgādina bišu šūnas.
Polikarbonāts

Jautājumi un atbildes

Visus interesējoši jautājumi par siltumnīcu polikarbonātu, PVH, akrilu un plastmasu vispār.

Dzeltens PLEXIGLAS® GS

Dzeltens – tā ir saulainas vasaras krāsa, kas piesaista uzmanību! 

PLEXIGLAS® materiāli ir viegli apdrukājami, tāpēc varat izmantot dzeltenu pamatni kā fonu. Lietām akrila plāksnēm (GS) ir laba ķīmiskā noturība un izcilas optiskās īpašības. Tās ir viegli apstrādāt. Plāksnes ir izmantojamas gan telpās, gan ārā. PLEXIGLAS® plāksnes nedzeltē. Caurspīdīgām plāksnēm tiek dota 30 gadu garantija, savukārt krāsainām plāksnēm – 10 gadu garantija. Lasīt vairāk

SUNTUF® BEEHIVE

Gofrētas polikarbonāta loksnes ar bišu šūnu reljefu.

SUNTUF® Beehive ir profilētas polikarbonāta loksnes ar augstu triecienizturību. Tās ir paredzētas profesionāliem un amatieru jumtu projektiem. Šīm loksnēm ir vēl augstāki izturības rādītāji nekā standarta polikarbonāta loksnēm. Turklāt SUNTUF® Beehive plāksnēm ir augsta gaismas caurlaidība, gaisma no tām neatspīd un tiek pilnīgi izkliedēta, līdz ar to tiek palielināts lietotāja komforts un lietošanas ērtums. SUNTUF® Beehive loksnes ir ievērojami biezākas un izturīgākas, tāpēc iztur lielāku vēja un sniega slodzi, kā arī stipru krusu. SUNTUF® Beehive īpašais bišu šūnu reljefs piešķir jumta segumam estētisku izskatu… Lasīt vairāk

EZ GLAZE

Stiklam līdzīgs profilēts polikarbonāta panelis.

EZ Glaze ir profilēta konstrukcija, kas nodrošina augstu kravnesību, pat ja tiek uzstādīta tieši virs spārēm bez atbalsta spārēm. Ar savu pārdomāto dizainu, eleganto izskatu, nelielo apkopi un stiklam līdzīgu izskatu EZ Glaze piedāvā pievilcīgu, gudru un videi draudzīgu risinājumu caurspīdīgiem terases jumtiem, pašdarinātiem jumta segumiem un pašdarinātien jumta logiem… Lasīt vairāk

Proplastik logo