Izgaismota dizaina un interjera idejas

Kiosks kā mirdzoša atrakcija

Kiosks ir redzams pa lielu gabalu. Tas izskatās kā mirdzošs dimants. Krāsainu  gaismas diožu un PLEXIGLAS® LED organiskā stikla lokšņu kombinācija izskatās spilgta pat spožā gaismā. Ārpusē ir 21 mm biezs, balts silikāta stikls, iekšā – 8 mm bieza PLEXIGLAS® LED loksne. No aizmugures izgaismotais, pienbaltais stikls rada trīsdimensionālu efektu pat tad, ja skatās tuvumā. Pat bez apgaismojuma šis materiāls izskatās ļoti interesanti un kvalitatīvi. Baltais stikls arī izkliedē LED gaismu. Krāsas ir košas un vienlaikus tiek pārvērstas pasteļtoņos.

Stikls no aizmugures tiek izgaismots ar PLEXIGLAS® LED lokšņu palīdzību, kurām gar sāniem ir jaudīgas gaismas diodes. Rezultātā tiek iegūta vienmērīgi mirdzoša virsma bez punktiem un svītrām. Protams, ir nepieciešamas kvalitatīvas LED lentas un vadības moduļi, un lietotājam draudzīga programma. Kopā kioskā ir 27 neatkarīgi izgaismošanas elementi, kurus vada ar datoru. Teorētiski ir iespējami 16 miljoni krāsu. Toņi ir maināmi atkarībā no dienas gaismas un citiem faktoriem.

Kiosks ar izgaismotām sienām silti baltā krāsā
Kiosks ar izgaismotām sienām

Krāsas var ne vien sinhroni aptumšot un modulēt, bet ar dinamisku un nebeidzamu krāsu maiņu var pārsteigt garāmgājējus. Kioska darbinieki ir izvēlējušies mainīt krāsas atkarībā no nedēļas dienas, taču, ja ir vēlēšanās, tad var izmantot arī citas iespējas, jo to ir daudz.

Dizainā ietilpst arī stikla jumts. Jumta stiprinājumā ir ievietotas PLEXIGLAS® Satinice sloksnes, kuras tiek izgaismotas ar oranžām LED. Tādā veidā acis gūst vēl lielāku baudījumu.

Gaisma ir pati labākā reklāma

Gaisma patiesi ir pati labākā reklāma – tas ir redzams pēc ienākumiem. Mirdzums piesaista to garāmgājēju skatienus, kas agrāk par šo kiosku nebija interesējušies. Tomēr lielākā daļa klientu nāk regulāri, tāpēc ar reklāmu vien ir par maz, izstrādājumu kvalitātei arī ir jābūt atbilstošai.

Tradīciju un ikdienas apvienojums

Tējas veikaliņa dizains parāda pagātnes saistību ar mūsdienām, tradīciju un ikdienas apvienojumu. Iekārtojot telpu, ir izveidota perfekta atmosfēra, kurā ir labi parādīta cieņa pret tēju. No aizmugures vienmērīgi izgaismotās PLEXIGLAS® Satinice loksnes apgaismo telpu. Nav redzamas skrambas un nolietojums, jo šīm loksnēm ir pretskrāpējumu pārklājums, kas iztur ikdienas izmantošanu.

Veikala galdi ar izgaismotiem orgstikla sāniem zaļā krāsā
Izgaismots ornaments veikalā pie sienas

Loksnes kivi krāsā ataino sākotnējo tējas lapu krāsu. Par lapām atgādina arī izgaismotais raksts pie sienas. Interesanti, ka ornamentu var viegli mainīt, vai nu uzdrukājot, vai uzklājot kā uzlīmes.

PLEXIGLAS® ir ideāls līdzeklis dārgas tējas parādīšanai īstajā gaismā. Pievilcīgais veikaliņa iekārtojums un atmosfēra padara iepirkšanos pievilcīgu ne vien ar nogaršošanu, bet pilnīgi visiem jutekļiem.

Jauns telpas dizains ar gaismu

Lielas, vienmērīgi izgaismotas virsmas ir populārs arhitektūras dizaina un veikalu iekārtojuma elements. Gaismas grafika ir fascinējoša, un to panāk, ar lāzeru gravējot organiskā stikla loksnes. Ar gaismas grafikas palīdzību var izveidot spīdošus elementus, kas it kā peld gaisā.

Ar lāzeru caurspīdīgā organiskā stikla plāksnē ievelk līnijas un gar plāksnes malām saliek gaismas diodes. No plāksnes virsmas gaisma spīd tikai tajās vietās, kur ir gravējums, pārējā plāksne paliek pilnīgi caurspīdīga. Gaismas avots tiek paslēpts, akrila loksne ir gandrīz neredzama, ir redzams vienīgi izgaismotais zīmējums.

Izgaismota orgstikla plāksne ar gravējumu
Liekta orgstikla atpūtas krēsli ar gravējumu un izgaismojumu

Ar lāzeru iegravētas līnijas atpūtas krēslos no liektām PLEXIGLAS® loksnēm izskatās efektīgi – vienmērīgi spīd visa krēsla virsma, neskatoties uz liekumu, jo PLEXIGLAS® materiālam ir ļoti laba gaismas vadītspēja.

Ar gaismas grafikas palīdzību var izgatavot gaismas ķermeņus, kuri paši ir gandrīz nepamanāmi, līdz ar to par vienīgo dizaina elementu kļūst gaisma pati. Ar šādiem risinājumiem tiek veidoti iespaidīgi akcenti arhitektūrā, interjerā, veikalu un izstāžu stendu iekārtojumā.

Interesanti, ka ar CNC gravētas līnijas ir pārāk raupjas. Ar lāzeru iededzinātās patiešām dod gaidīto efektu. Ar lāzeru var iegravēt mikroskopiski smalkas līnijas, kuru biezums nepārsniedz milimetra desmitdaļas, taču ir nepieciešams materiāls, kuru var tik precīzi apstrādāt. Tas ir iemesls, kāpēc ir jāizvēlas PLEXIGLAS®. Turklāt gravējums spīd vienīgi tad, ja organiskais stikls ļoti labi vada gaismu. Tieši tas dod gaisā lidojoša gaismas ķermeņa efektu.

Ir iespējams iegravēt ne vien līnijas, bet arī jebkādus zīmējumus, rakstus, simbolus, burtus dažādā lielumā un dziļumā. Var darīt to ne vien divās, bet arī trijās dimensijās. Var regulēt arī spožumu.

Gravējumus izgaismo ar silti baltām, neitrāli baltām vai krāsainām gaismas diodēm. Tādus gravējumus izmanto arhitektūrā un interjera dizainā. Var pārklāt sienu ar gaismas zīmējumu, var griestos iezīmēt telpas sadalījumu. Var izgatavot neparastus krēslus un galdus. Iespējas ir neierobežotas. Gaismas grafika ir jauns veids, kā radīt dizainu no gaismas.

Galds ar izgaismotu orgstikla virsmu un gravētu rakstu
Gara reģistrācijas lete ar izgaismotu sānu

Gara, vienmērīgi izgaismota virsma

Minhenes lidostā ir atrodamas divas reģistrācijas letes ar iluminētām sānu malām. Interesanti, ka tik garš un vienmērīgi izgaismots panelis nebija viegli izveidojams. Visai virsmai ir jābūt gludai un vienmērīgi izgaismotai, tāpēc ar vienu loksni nekas nav līdzēts. Risinājums ir vairāki PLEXIGLAS® lokšņu slāņi. Tā ir iegūta eleganti izgaismota virsma, kas ļoti uzlabo telpas izskatu. Lai arī ir iespējams paneļus savienot tā, ka savienojumu vietas nav redzamas, dizaineri izvēlējās atstāt savienojumus pamanāmus, turklāt tie sakrīt ar plauktiem aiz letes. Apaļie stūri bija vēl viena problēma, jo alumīnija rāmji tādiem nav paredzēti, tāpēc stūri tika izdrukāti ar 3D printeri. Gaismas paneļi tiek apgaismoti no malām, tāpēc tie ir plāni un ietaupa daudz vietas, kuru var izmantot bāra piederumu novietošanai.

Spoža sagaidīšana juvelierizstrādājumu veikalā

Izgaismota un hromēta reģistratūras lete no PLEXIGLAS® Satinice. Šo lokšņu virsma ir līdzīga atlasam, ļoti kvalitatīva, un kalpo par pilnīgi homogēnu gaismas avotu. Ir iespējams iestatīt jebkādu krāsu. Gaismas paneļi un hromētās plāksnes papildina viens otru – gaisma atstarojas no metāla, veidojot plūstošu pāreju. Lai izgatavotu stūri bez ēnām, bija perfekti jāizfrēzē lokšņu savienojumi un jāsalīmē ar īpašu līmi. Iznākums izskatās kā dabas likumu pārkāpšana, jo rodas iespaids, ka gaisma spīd ap stūri. Šāda lete ir elegants un ekstravagants interjera dizaina elements.

Unikāla lete no orgstikla un hromētām loksnēm
Izgaismota virtuves siena ar dabas skatu

Izgaismota virtuves siena

Savas virtuves dizaina izstrādē faktiski nav nekādu ierobežojumu, it īpaši, ja ņem palīgā gaismu. Daudzi nenovērtē gaismas nozīmi telpas dizainā.

Izgaismota virtuves siena ir alternatīva griestu lampām vai gaismas avotiem, kas novietoti zem skapīšiem. Tā kā to izgatavo no PLEXIGLAS® loksnes, tad tas ir arī praktisks risinājums, jo organisko stiklu ir ļoti viegli tīrīt. Tā ir ļoti laba sienas flīžu alternatīva.

Izgaismota virtuves siena ir neparasts dizaina elements, jo gaisma pilnīgi maina iespaidu par telpu. Sienai ir svarīgi, lai gaisma vienmērīgi spīdētu no visas virsmas. PLEXIGLAS® ir materiāls, kas to spēj vislabāk. Tas vada gaismu daudz labāk par silikāta stiklu. Ir pieejamas loksnes, kas ir īpaši paredzētas punktveida LED gaismu izkliedēšanai. Šādi apdrukāti gaismas avoti ir izmantojami arī saunās, vannas istabās un dzīvojamajās telpās.

Pārsteidzošs krāsainas gaismas efekts

Ja melna mēbele vai siena pēkšņi sāk spīdēt, tad ir skaidrs, ka tiek izmantots PLEXIGLAS®. Ar organiskā stikla palīdzību var realizēt modernus interjera konceptus. Gaisma rada īpašu atmosfēru gan dzīvojamās telpās, gan ofisos. Mirdzoši mēbeļu un telpu dizaina elementi kļūst arvien populārāki.

Gaisma ļoti labi saskan ar tumšām krāsām, kādas tagad ir modē mēbelēm un interjeram. Gaisma ļoti kontrastē ar tumši pelēku vai melnu virsmu un palīdz istabai nekļūt pārāk tumšai. Ļoti eleganti izskatās netieša iluminācija, kas ir integrēta mēbelēs un citos dizaina elementos.

Ir pieejami PLEXIGLAS® materiāli ar dažādām gaismas izkliedēšanas īpašībām. Tos gaismas elementiem izvēlas atbilstoši mēbeles izskatam vai izvēlētam telpas konceptam.

Papildus ierastajām baltajām un caurspīdīgajām loksnēm ir PLEXIGLAS® LED materiāls moderni melnā krāsā, kas izstaro atbilstošas krāsas gaismu, ja tiek izgaismots. Melnās loksnes sākotnēji tika ražotas izgaismotām reklāmām. Tās arī izstaro krāsainu gaismu, nemainot krāsu, tāpēc ir ideālas mēbelēm, veikalu iekārtojumam un izstāžu stendiem. No virsmas izstarotā gaisma ir komfortabla, maiga un pilnīgi vienmērīga, kas piesaista uzmanību izstāžu stendiem, skatlogiem un pasākumu noformējumam.

Violeti izgaismota bāra lete ar uzrakstu

Avoti:
https://www.plexiglas.de/en/applications/eating-sausage-in-style
https://www.plexiglas.de/en/applications/combining-tradition-and-everyday-life
https://www.plexiglas.de/en/applications/the-new-way-of-designing-spaces-with-light
https://www.plexiglas.de/en/applications/seven-meters-to-take-off-and-land
https://www.plexiglas.de/en/applications/shining-statement-for-jewelry
https://www.plexiglas.de/en/applications/for-surprising-color-effects
https://www.plexiglas.de/en/applications/design-the-kitchen-back-wall-with-light

PLEXIGLAS® ilgtspēja

PLEXIGLAS® materiāli pārdošanā

Bieži uzdoti jautājumi par PLEXIGLAS®

Pareiza PLEXIGLAS® tīrīšana un dezinficēšana

SAZINĀTIES AR MUMS

    Proplastik logo