Pareiza PLEXIGLAS® tīrīšana un dezinficēšana

Pareiza PLEXIGLAS® tīrīšana un dezinficēšana

PLEXIGLAS® virsma nav poraina, tāpēc netīrumi pie tās neķeras klāt gandrīz nemaz. Ja šī brenda organiskais stikls tomēr ir kļuvis netīrs, to ir viegli notīrīt. Parasti pietiek vienīgi ar ūdeni un mīkstu lupatu. Reizēm ir nepieciešami īpaši tīrīšanas līdzekļi. Rakstā ir uzskaitīti dezinficēšanai un kopšanai derīgi līdzekļi, to izmantošanas veidi, kā arī tas, ko nedrīkst darīt.

Nav laika? Te ir īsi ieteikumi tiem, kas steidzas

– Notīriet putekļus ar mīkstu, mitru lupatu.

– Izmantojiet tīrīšanas līdzekļus, ja netīrumi nenāk nost.

– Ar ūdens strūklu nomazgājiet PLEXIGLAS® loksnes, kas tiek izmantotas ārā.

Materiāli un instrumenti, kas nepieciešami PLEXIGLAS® tīrīšanai

– Remdens ūdens.

– Trauku mazgāšanas līdzeklis.

– Plastmasas tīrītājs, piemēram, izopropanols vai ēteris, kas nesatur benzolu.

– Antistatisks plastmasas tīrīšanas līdzeklis.

– Mīksts audums, kas neplūksnojas, vai mīksts un stingrs sūklis.

PLEXIGLAS® kopšana iekštelpās

Nekad nenoslaukiet PLEXIGLAS® virsmu pilnīgi sausu, pretējā gadījumā organiskais stikls uzlādējas ar statisko elektrību un pievelk putekļus, kā arī var rasties švīkas.

Netīrumiem ir grūti pieķerties pie PLEXIGLAS® virsmas. Tomēr Röhm ražotais organiskais stikls var uzkrāt statisko elektrību un pievilkt putekļus. Parasti pietiek noslaucīt putekļus ar sūkli vai mīkstu lupatu, kas neplūksnojas. Sūkli vai lupatu samitrina un, ja nepieciešams, izmanto mazliet trauku mazgājamā līdzekļa.

Lai organiskais stikls nepievilktu putekļus, var uzsmidzināt uz virsmas antistatisku tīrīšanas līdzekli un noslaucīt ar mīkstu lupatu, taču nevajag to noberzt sausu. Tādējādi putekļi ilgu laiku nenosēdīsies uz PLEXIGLAS® izstrādājumiem.

Ja netīrumi nav tik viegli notīrāmi, piemēram, tie ir taukaini, tad PLEXIGLAS® loksnes ir jātīra ar stipriem plastmasas tīrīšanas līdzekļiem. Var izmantot ēteri, kas nesatur benzolu, vai izopropanolu. Raugieties, lai tīrīšanas līdzeklis nesaturētu benzolu, spirtu, organiskus materiālus un šķīdinātājus, jo tie var sabojāt organisko stiklu.

Instrukcija, kā tīrīt PLEXIGLAS®

Noslaukiet PLEXIGLAS® ar mitru lupatu

Mazliet samitriniet mīkstu putekļu lupatu. Ja netīrumu ir daudz, izmantojiet stipru plastikāta tīrīšanas līdzekli. Vienmērīgi noslaukiet visu virsmu.

Novērsiet netīrumu krāšanos

Uzsmidziniet uz loksnes antistatisku plastmasas tīrīšanas līdzekli. Tas aizsargās virsmu no putekļiem. Pēc tam var noslaucīt organisko stiklu ar mīkstu lupatu, bet nevajag to noberzt sausu.

PLEXIGLAS® dezinficēšana

Ir gadījumi, kad nepieciešams dezinficēt PLEXIGLAS® virsmas, piemēram, aizsargstiklus no caurspīdīga PLEXIGLAS® organiskā stikla, kas tiek izmantoti kā labs aizsardzības līdzeklis pret infekciju izplatīšanos. Jāatzīmē, ka var izmantot tikai dažus veikalos nopērkamos dezinficēšanas līdzekļus, jo daudziem ir piedevas, kas bojā organiskā stikla virsmu.

Baktērijas un vīrusus ļoti viegli var noslaucīt no virsmas ar izopropanolu (2-propanols) un mīkstu lupatu. Šis līdzeklis nebojā PLEXIGLAS® izstrādājumus. Izopropanolu kā tīrīšanas un dezinficēšanas līdzekli izmanto industrijas un medicīnas sfērā. To atzinīgi novērtē kā labu roku dezinfekcijas līdzekli SARS-CoV-2 jeb korona vīrusa apkarošanai.

PLEXIGLAS® kopšana ārpus telpām

Ir viegli notīrīt no organiskā stikla netīrumus, kas veidojas ārā – putnu mēslus, ziedputekšņus u.c. Bieži vien pietiek noskalot tos ar ūdens strūklu – jumtus un fasādes, kas izgatavoti no PLEXIGLAS®, aplaista no parastas dārza laistīšanas šļūtenes. Ja netīrumu ir daudz, tad var izmantot augsta spiediena tīrītājus. Vairāk informācijas var sameklēt brošūrā “Surface Treatment of PLEXIGLAS®”. Ūdens spiediens nedrīkst pārsniegt 100 bārus, ūdens temperatūrai ir jābūt zemākai par 70 grādiem. Organiskā stikla tīrīšanai nav izmantojami mehāniski tīrītāji, piemēram, rotējošas slotas, jo var saskrāpēt virsmu.

Informācija par PLEXIGLAS® jumtu kopšanu ir atrodama brošūrā “Instructions for Installing PLEXIGLAS® Multi-Skin, Corrugated and Solid Sheets”.

Saskrāpētu virsmu atjaunošana

Saskrāpētas PLEXIGLAS® virsmas var nopulēt viegli un ātri, ja tiek izmantoti atbilstoši līdzekļi. Nekad nevajag izmantot mēbeļu pulēšanas līdzekļus, jo tie sašvīkā virsmu. Tikpat kaitīgi ir logu tīrīšanas līdzekļi, kas satur spirtu. Tas ir spēkā arī mēbeļu virsmām, kas ir izgatavotas no PLEXIGLAS®. Nevajag neko vairāk par ūdeni un mazliet mazgāšanas līdzekļa.

Skrāpējumus un švīkas no PLEXIGLAS® virsmas noņem viegli. Vispirms noslīpē ar mitru 240-to smilšpapīru, pēc tam ar 400 vai 600-to smilšpapīru. Tad ņem mīkstu lupatu, “Acrylic Glass Polish & Repair Paste” vai parastu automašīnu pulēšanas līdzekli. Var pulēt ar pulēšanas disku un pulēšanas vasku.

Avots: https://www.plexiglas.de/en/service/processing/cleaning-plexiglas

LEJUPIELĀDES

PLEXIGLAS® virsmas apstrādes, tajā skaitā kopšanas un dezinficēšanas ieteikumi:

Plexiglas virsmas apstrādes pamācības

SAZINĀTIES AR MUMS

    Proplastik logo