PLEXIGLAS® mājai, dārzam un komerciālai audzēšanai

Gaisma dzīvojamajā telpā rada patīkamu atmosfēru – tajā var justies labi. PLEXIGLAS® materiāli piedāvā praktiski neierobežotu lauku radošām idejām. Daudzpusēji izmantojamais materiāls ir pieejams ar dažādām īpašībām un virsmām – ir caurspīdīgas loksnes, ir loksnes, kurām cauri neredz, bet kuras laiž cauri gaismu, ir loksnes, kas gaismu izkliedē, tādējādi neradot ēnas, ir loksnes, kas atstaro siltumu un nelaiž cauri skaņu.

Mājai un dārzam paredzētie PLEXIGLAS® materiāli ir robusti, ūdensizturīgi, ir izmantojami ļoti ilgi un ir pieejami gandrīz jebkādā krāsu tonī.

PLEXIGLAS® mājai un dārzam

Ideāli risinājumi jebkādam izmatošanas veidam

PLEXIGLAS® Alltop

Ļoti caurspīdīgas monolītas, šūnu vai viļņotas loksnes, kurām nepielīp putekļi, jo tām ir īpašs pārklājums, no kura putekļus nomazgā pat parasts lietus. Šādas loksnes ir ideālas siltumnīcām.

PLEXIGLAS® Resist

Šīs loksnes ir pazīstamas ar īpašu izturību. Tās ir robustas un noturīgas pret laikapstākļiem. Sitienu izturīgais paveids ir īpaši robusts un izturīgs pret laikapstākļu ietekmi. Šis materiāls ir piemērots jumta segumam, verandām, terasēm un lapenēm. Materiāls ir pieejams kā šūnu un viļņotas loksnes, monolītas loksnes un caurules.

PLEXIGLAS® Heatstop

Šīs vairākslāņu loksnes ir īpaši izstrādātas, lai novērstu siltuma akumulēšanos zem caurspīdīgiem jumtiem. Šīm loksnēm ir siltumu atstarojoša virsma, tāpēc gaiss zem tām sasilst par 75% mazāk, nekā zem caurspīdīga dubultstikla. Slēgtās telpās šīs loksnes palīdz taupīt enerģiju un naudu gaisa kondicionēšanai.

PLEXIGLAS® GS/XT, Satinice

Daudzpusējie PLEXIGLAS® GS un XT materiāli ir izturīgi pret ultravioleto gaismu un laikapstākļu ietekmi, kalpo ilgi un ir viegli apstrādājami. Tie ir pieejami kā loksnes, caurules, stieņi un plēves un ir piemēroti visdažādākajai izmantošanai mājās un ārā, arī ofisā kā privātuma barjeras vai kā balkonu margas. PLEXIGLAS® Satinice izkliedē gaismu un izskatās grezni. Materiāli ir pieejami ar visdažādākajām virsmas tekstūrām: rievoti, ar bišu šūnu rakstu, ar koka mizas rakstu u.t.t.

Sertificēta produkcija un testēta kvalitāte

PLEXIGLAS® ir pirmais organiskais stikls pasaulē un gadu desmitu laikā ir labi parādījis sevi dažādās izmantošanas jomās. Visas loksnes, caurules, stieņus un plēves izgatavo ražotnēs, kurām ir TÜV sertifikāti. Galvenie materiālu ražošanas veidi ir polimerizācija un ekstrūzija.

PLEXIGLAS® piemērotība mājai un dārzam ir testēta un apliecināta saskaņā ar QPA. Organiskais stikls ir vienpadsmit reižu izturīgāks pret sitieniem nekā silikāta stikls, plaisā ievērojami mazāk un atbilst drošības prasībām pret krišanu saskaņā ar DIN EN 12600. Šobrīd ir zināms, ka materiāls nepiesārņo apkārtni ne ar kādām toksiskām vai citādi nevēlamām vielām.

Profesionāla PLEXIGLAS® apstrāde

PLEXIGLAS® materiālus var apstrādāt ar dažādiem paņēmieniem. Tos var griezt, līmēt, slīpēt un formēt. Mūsu vietnē ir atrodamas pamācības, kā to darīt pareizi.

Avots: https://www.plexiglas.de/en/industries/plexiglas-home-and-garden

Vasaras pagarināšana ar PLEXIGLAS® siltumnīcu

Siltumnīca savā dārzā ir katra dārzkopja sapnis. PLEXIGLAS® ir ļoti piemērots materiāls šim nolūkam, tāpēc šī zīmola organisko stiklu izmanto pat profesionālām, komerciālām siltumnīcām.

Aug ātrāk, izskatās košāk

Privātajiem dārzkopjiem patīk, ka dārzā ir siltumnīca, jo tā jūtami paildzina augšanas sezonu. Siltumnīcā ir pietiekami silta un pasargāta vide, kur dīgt sēklām un pārziemot iestādītiem augiem. PLEXIGLAS® daudzslāņu loksnes ir optimāls piemājas siltumnīcu jumta seguma materiāls.

Kas ir PLEXIGLAS® daudzslāņu loksnes?

Daudzslāņu loksnes sauc arī par šūnu loksnēm. Tām ir caurs vidus. Starp ārējām sieniņām ir šķērssieniņas. PLEXIGLAS® šūnu loksnēm ir liela slodzes izturība, salīdzinoši mazs svars un laba siltumizolācija.

PLEXIGLAS® zīmols siltumnīcām

Ir pieejamas dažādas PLEXIGLAS® šūnu loksnes atšķirīgiem izmantošanas veidiem. Siltumnīcām vispiemērotākās ir daudzslāņu PLEXIGLAS® Alltop loksnes, jo tajās ir apvienotas četras siltumnīcām vissvarīgākās īpašības:

 • augsta gaismas caurlaidība,
 • ultravioletās gaismas caurlaidība,
 • siltumizolācija,
 • izturība pret laikapstākļiem.
PLEXIGLAS® Alltop paraugi

Stiklam līdzīgs caurspīdīgums

Daudzslāņu PLEXIGLAS® Alltop loksnes laiž cauri ultravioleto gaismu un visu redzamās gaismas spektru. 64 milimetru biezās loksnes ir caurspīdīgas kā stikls. Tām ir pretpilienu pārklājums gan ārpusē, gan lokšņu šūnu iekšpusē, tāpēc neveidojas ūdens pilieni, kas aizturētu gaismu. Tāpēc PLEXIGLAS® siltumnīcās viss aug cauru gadu gluži kā ārā, turklāt augi tiek pasargāti no nelabvēlīga laika. Alltop loksnes nespēj sabojāt pat krusa. Zīmola organiskais stikls saglabā caurspīdīgumu un nedzeltē gadu desmitiem ilgi. Šim materiālam tiek dota 30 gadu garantija pret dzeltēšanu.

PLEXIGLAS® Alltop ļauj taupīt enerģiju

Šūnu PLEXIGLAS® Alltop loksnes ļoti labi aiztur siltumu – slēgtie gaisa nodalījumi loksnēs kalpo kā siltumizolācijas slānis. Tas palīdz samazināt sildīšanas izmaksas, ietaupīt enerģiju, līdz ar to mazāk ietekmē apkārtējo vidi.

Tas viss – nedzeltēšana, ilga gaismas caurlaidība, ultravioletās gaismas caurlaidība, siltumizolācija – šķiet pievilcīgi arī profesionāliem, komerciāliem dārzkopjiem. Efektīva termoizolācija ir nozīmīgs faktors energoefektīvai dārzeņu un ziedu audzēšanai. Tas nozīmē, ka ziemā ir mazāk jāsilda un vasarā mazāk jāvēdina, līdz ar to tiek samazinātas izmaksas un sargāta daba.

Profesionālām siltumnīcām ir pieejamas gan šūnu PLEXIGLAS® Alltop, gan citas loksnes.

Avots: https://www.plexiglas.de/en/applications/extending-summer-with-a-plexiglas-greenhouse

Energoefektīvas PLEXIGLAS® siltumnīcas

Vairs nav tā, ka noteiktas augu sugas ir atrodamas tikai noteiktos reģionos. Tie aug siltumnīcās visā pasaulē. Siltumu izolējošas daudzslāņu PLEXIGLAS® loksnes veicina ilgspējīgu audzēšanu.

Siltumnīcās augi tiek pasargāti no aukstuma, pārlieka lietus un pat krusas. Tajās augļi un dārzeņi ražīgi briest pat tādos reģionos, kuros tie nevarētu augt ārā, uz lauka, nemaz nerunājot par ražošanu visu gadu. Ir runa par Ziemeļeiropu, kur tiek izmantotas milzīgas siltumnīcas. Saistībā ar ražas sezonas pagarināšanu tiek veikti neskaitāmi zinātniski pētnieciskie projekti.

Profesionāla PLEXIGLAS® siltumnīca

Ilgtspējīgas augļu un dārzeņu audzēšanas priekšnosacījums ir energoefektīvas siltumnīcas. Augļu, dārzeņu un ziedu ražošanai ir nepieciešams ne vien ūdens, bet arī siltums.

Augsta energoefektivitāte, zemas izmaksas

Temperatūras samazināšana vasarā un sildīšana ziemā veido nozīmīgu izmaksu daļu. Vācijā siltumnīcu apsilde sastāda 10% no kopējā apgrozījuma, un šīs izmaksas palielinās, jo paaugstinās enerģijas cenas.

Siltumnīcu termoizolācija ir pats labākais veids, kā taupīt enerģiju audzēšanas procesā – tad vajag mazāk sildīt ziemā un mazāk vēdināt vasarā. Inovatīvās siltumnīcās, kurās saules gaisma tiek pārvērsta par ģeotermisku siltumu, laba siltumizolācija palīdz samazināt enerģijas izmantošanu ziemā. Šim nolūkam ir ļoti piemērotas Röhm ražotās šūnu PLEXIGLAS® organiskā stikla loksnes. Daudzslāņu loksnes aiztur siltumu un palīdz samazināt patērēto enerģijas daudzumu salīdzinājumā ar tradicionālo stiklojumu.

Stiklojuma salīdzinājums

Pateicoties siltumizolācijas īpašībām, šūnu PLEXIGLAS® loksnes palīdz samazināt siltumnīcu enerģijas patēriņu salīdzinājumā ar ierasto stiklojumu. To var noteikt ar materiāla siltuma caurlaidības vērtību (U-value). Jo tā ir mazāka, jo mazāk siltuma izplūst cauri materiālam. Materiāli ar mazāku siltuma caurlaidību labāk saglabā siltumu. Daudzslāņu PLEXIGLAS® siltuma caurlaidība ir 2.5 W/m²K, un tas nozīmē, ka ar šādām loksnēm var ietaupīt līdz pa 50% siltuma salīdzinājumā ar tradicionālo vienslāņa stiklojumu (5.8 W/m²K).

Enerģijas patēriņa samazināšana

Ir pieejamas dažādas šūnu PLEXIGLAS® loksnes ar atšķirīgām siltumu izolējošajām īpašībām.

16 milimetrus biezas šūnu PLEXIGLAS® loksnes siltumvadītspēja ir 2.5 W/m²K. Maksimālu siltuma izolāciju var panākt ar 32 milimetrus biezu daudzslāņu PLEXIGLAS® Resist ar pretpilienu pārklājumu – šo lokšņu siltuma caurlaidība ir 1.5 W/m²K.

Savukārt PLEXIGLAS® Heatstop SDP atstaro infrasarkanos starus, tādējādi samazinot temperatūru siltumnīcās karstos reģionos.

Siltumizolācijas kalkulators

Jūs varat aprēķināt iespējamo energoefektivitāti, ja stikla vietā izmantotu dažādas šūnu PLEXIGLAS® loksnes. Te ir enerģijas taupīšanas kalkulators.

Optimāla gaismas caurlaidība

Komerciālā audzēšanā ir svarīga ne vien siltumizolācija, bet arī caurspīdīgums. Šūnu PLEXIGLAS® loksnes nezaudē gaismas caurlaidību atšķirībā no citiem materiāliem. Vairākslāņu PLEXIGLAS® loksnes laiž cauri 91% gaismas, līdz ar to augiem siltumnīcā ir tikpat gaišs kā ārā.

Augiem ir nepieciešama ultravioletā gaisma, un tā arī iet cauri PLEXIGLAS® loksnēm. Siltumnīcās ir gaišāks nekā parasti pat bargā laikā, jo tiek izmantota patentēta tehnoloģija pret kondensāta veidošanos uz lokšņu virsmas, tādējādi ūdens pilieni neaiztur saules starus un siltumnīcā neveidojas tropisks klimats.

Liela izturība, viegla tīrīšana

Caurspīdība saglabājas ilgu laiku. Caurspīdīgām PLEXIGLAS® loksnēm ir 30 gadu garantija, ka saules gaisma nonāks līdz augiem.

PLEXIGLAS® loksnes ir viegli tīrīt. Putekļiem un netīrumiem ir grūti pieķerties, jo, atšķirībā no citiem materiāliem, organiskā stikla virsma ir ļoti gluda, bez porām. Tas samazina dārgo un resursus prasošo tīrīšanas nepieciešamību. Pat pēc daudziem gadiem šūnu PLEXIGLAS® loksnes izskatās gandrīz tādas pašas kā pirmajā dienā. PLEXIGLAS® ir ieguldījums ilgtspējīgā nākotnē.

Avots: https://www.plexiglas.de/en/sustainability/greenhouses-made-from-plexiglas

Klimata maiņa: siltumnīca ekstrēmos apstākļos

Cik vien tālu var redzēt, 90% no 1150 kvadrātkilometrus lielās Karaļa Džordža salas ir klāta ar ledu. Atlikusī daļa ir klāta ar asām šķembām. Šur tur ir redzami ķērpji un zāle. Taču pat šajā neviesmīlīgajā vietā daži cilvēki ir iekārtojuši sev mājas. Karaļa Džordža salā dzīvo vairāki simti cilvēku, kas strādā Ķīnas, Čīles un Krievijas pētniecības stacijās. Viņus apgādā ar kuģiem un lidmašīnām no Čīles.

Karaļa Džordža salas atrašanās vieta

Tiek prognozēts, ka 2050. gadā cilvēku būs par diviem miljardiem vairāk, tāpēc ir neatliekami jādomā jauni veidi, kā audzēt pārtiku. No PLEXIGLAS® loksnēm var uzbūvēt siltumnīcu pat Antarktīdā.

ANO eksperti prognozē, ka gadsimta otrajā pusē būs jāpalielina pārtikas ražošana par 70%. Kā? Risinājums ir “iekštelpu fermas”. Saskaņā ar šo koncepciju pārtika tiek audzēta tur, kur tā ir nepieciešama, piemēram, pilsētu centros vai Karaļa Džordža salā Antarktīdā.

Kopš 2015. gada tomāti, gurķi, pipari, salāti un citi dārzeņi tiek audzēti PLEXIGLAS® siltumnīcā pie ķīniešu pētniecības stacijas. Tā ir samazināts pārtikas piegādes lidojumu skaits. Siltumnīcai ir jāiztur ekstrēms aukstums un spēcīgs vējš, ir jādod iespēja dārzeņiem nogatavoties neatkarīgi no ierobežotā saules gaismas daudzuma. Šo projektu divus gadus izstrādāja Ķīnas Polārās pētniecības institūts un firma “Shanghai Dushi Green Engineering”. Viņi testēja daudzus materiālus un izvēlējās PLEXIGLAS® Alltop.

PLEXIGLAS® siltumnīca Antarktīdā

Pietiekami gaismas audzēšanai

Vislielākais izaicinājums siltumnīcas projektētāju grupai bija nodrošināt augus ar pietiekamu saules gaismu. Lai gan Karaļa Džordža salā polārajā vasarā saule spīd gandrīz visu dienu, izstarotā enerģija, kas nonāk līdz Antarktīdai, ir visai maza. Iemesls ir tas, ka saule atrodas zemu pie horizonta. Tātad siltumnīca bija jābūvē no iespējami gaismas caurlaidīgāka materiāla. Aptuveni rēķinot, viens procents vairāk gaismas nozīmē vienu procentu vairāk augšanas.

PLEXIGLAS® Alltop ar 91% gaismas caurlaidību garantē, ka augi saņem pietiekami gaismas. Siltumnīcai ir izmantots 600 kvadrātmetru 16 mm biezas šūnu loksnes ar labu siltuma izolāciju un UV staru caurlaidību, lai augi var augt iespējami dabiskā vidē.

Izgatavota vētrām

Antarktīdā ir ne vien ekstremāli auksts, bet arī vētrains. Desmit balles stipras aukas šajā ledus tuksnesī ir ikdiena. Oriģinālās daudzslāņu PLEXIGLAS® loksnes te var patiesi parādīt savu stiprību.

Avots: https://www.plexiglas.de/en/applications/climate-change-a-greenhouse-for-extreme-conditions

Ilgtspējīgs klimats ziediem un augiem

Zemenes ziemā un svaigi ziedi visu gadu ir pieejami vienīgi tāpēc, ka tiek audzēti milzīgās siltumnīcās. Tādām profesionālām siltumnīcām piemīt augsta veiktspēja, un tajās izmantotajiem materiāliem tiek piemērotas specifiskas prasības. Piemēram, loksnēm ir jālaiž cauri maksimāli daudz saules gaismas, tādējādi paātrinot augšanu un spilgtinot augu krāsas. Vienlaikus materiāliem ir jābūt energoefektīviem, un šī faktora nozīme ar laiku palielinās.

Vairākos gadu desmitos ir palielinājušās gāzes un citu kurināmo veidu cenas, turklāt globālā klimata apstākļi pieprasa samazināt CO2. Vēl vairāk, patērētāji arvien vairāk sāk interesēties par ilgtspēju. Lai augi varētu augt visu gadu stabilos apstākļos, ir jāpazemina temperatūra vasarā un jāsilda ziemā. Ja samazina sildīšanai un kondicionēšanai nepieciešamo enerģijas patēriņu, tad tas ir ieguldījums dabas aizsardzībā, kā arī naudas līdzekļu ietaupījums.

10 iemeslu, kāpēc būvēt siltumnīcu no PLEXIGLAS®

 • Daudz redzamās un ultravioletās gaismas labai augšanai.
 • Nekādas dzeltēšanas.
 • Aizsardzība pret krusu.
 • 55% enerģijas ietaupījums.
 • Patentēta pretkondensāta tehnoloģija.
 • Stabilitāte un laba apkopjamība.
 • Ietaupījums uz piederumiem.
 • Liels kalpošanas ilgums.
 • Vides aizsardzība.
 • Zīmola kvalitāte.

Siltumnīcas siltumizolācijas uzlabošana

Svarīgs solis enerģijas taupīšanas virzienā ir siltumnīcas ar labu termoizolāciju. Tad ir mazāk jāsilda ziemā un mazāk jāvēdina vasarā. Šim nolūkam ir ļoti labi piemērotas daudzslāņu PLEXIGLAS® loksnes. Starp augšējo un apakšējo organiskā stikla loksni ir šķērssieniņas, kas veido ar gaisu piepildītus dobumus. Gaiss ir sliktāks siltuma vadītājs, nekā monolīts materiāls. Tādējādi PLEXIGLAS® šūnu loksnes labāk aiztur siltumu nekā stikls vai monolīts vienslāņa pārklājums.

Liela gaismas caurlaidība

Komerciālā audzēšanā ir svarīga gan siltumizolācija, gan gaismas caurlaidība. Atšķirībā no citiem materiāliem, daudzslāņu PLEXIGLAS® loksnes nezaudē caurspīdīgumu. Siltumnīcām ir nepieciešama 85-90% liela gaismas caurlaidība. PLEXIGLAS® šūnu loksnes apvieno labu siltumizolāciju ar lielu gaismas caurlaidību – līdz pat 91%. Parasti tādu vērtību var iegūt vienīgi ar monolītiem materiāliem. Tā kā tiek izmantota patentēta tehnoloģija pret kondensāta veidošanos, tad ūdens pilieni neabsorbē saules gaismu, tādējādi siltumnīcā neveidojas tropisks efekts.

Ilgi testēti materiāli

Pirmo reizi PLEXIGLAS® siltumnīcas tika uzbūvētas pirms 40 gadiem Holandē. Pirmās lielās enerģijas krīzes laikā zīmola organiskais stikls kļuva vēl populārāks ne vien tāpēc, ka aizturēja siltumu, bet arī tāpēc, ka bija izturīgāks par stiklu. To nedrīkst neņemt vērā vētrainajā Nīderlandes piekrastē. Daudzslāņu PLEXIGLAS® loksnes ir populāras arī ASV, Japānā un Skandināvijas valstīs ne vien siltumnīcu, bet arī zooloģisko dārzu un botānisko dārzu celtniecībā.

Ir pieejami vairāki šūnu PLEXIGLAS® lokšņu veidi atšķirīgām vajadzībām. Piemēram, vairākslāņu PLEXIGLAS® Resist SDP loksnes ir īpaši robustas, tāpēc labi un ilgi aizsargā pret krusu.

Siltumnīcas no PLEXIGLAS® rada klimatu, kurā viss aug ļoti labi. Vienlaikus šis materiāls ļauj taupīt enerģiju, samazināt izmaksas un sargāt vidi.

Avots: https://www.plexiglas.de/en/applications/sustainable-climate-for-flowers-and-plants

Ilgmūžīga palmu pils

Unikāla PLEXIGLAS® celtne Mainavas salā Vācijā sargā vērtīgus augus kopš 1998. gada. Citi materiāli ārā drīz vien kļūst neizskatīgi, taču ar PLEXIGLAS® nekas tāds nenotiek.

Palmu māja no PLEXIGLAS®

Kopš 1867. gada Bādenes lielhercogam Frederikam I bija oranžērija Mainavas salā Bodenezerā. Viņa nodoms bija pasargāt eksotisku augu kolekciju ziemas laikā, tāpēc celtne bija pilnībā nojaucama. Viņa mazdēls grāfs Lenarts Bernadots uzbūvēja pirmo palmu māju 1968. gadā. Trīsdesmit gados palmas izauga tik lielas, ka bija nepieciešama jauna māja. Šai celtnei arī bija jābūt izjaucamai katru pavasari un saliekamai katru rudeni. Taču apstākļi mainījās.

Augsti prasības konstrukcijai un materiāliem

Kompānijas “Thermoforming Solutions” direktors Tilo Īblagers ir inženieris un botānisko dārzu eksperts. Viņa uzņēmums jau bija uzbūvējis līdzīgas celtnes Cīrihē un Gracā, taču palmu māja bija pirmā pagaidu ēka. Inženierim tas bija izaicinājums ēku fizikas sakarā ne vien saistībā ar pašu konstrukciju, bet arī ar izmantojamajiem materiāliem.

Konstrukcijai bija jābūt viegli izjaucamai, un materiāliem bija jābūt pietiekami robustiem, lai izturētu biežu izjaukšanu un salikšanu. Tika izvēlētas 6 mm PLEXIGLAS® 0F00 loksnes, kas tika uzklātas dubulti visiem 140 pēc pasūtījuma izgatavotajiem fasādes un jumta elementiem.

Inženieris slavēja PLEXIGLAS® materiālu, kam ir īpaši pozitīva ietekme uz augšanu, jo tas ir stabils ultravioletajos staros un tam piemīt optimāls caurspīdīgums, lai varētu veidoties hlorofils.

Jaunā palmu māja ne vien izskatās iespaidīgi, bet tajā ir 1300 kvadrātmetru plaša telpa un optimāli apstākļi dažādu sugu augiem. Jumts ir izveidots viļņveida formā ar augstumu no 6.6 līdz 17.4 metriem. 16 metrus garās dateļpalmas no Kanāriju salām nu var mierīgi augt, un mazākiem augiem arī ir pietiekami telpas, kur plesties.

No sezonālas par paliekošu celtni

Jaunā celtne ir lielāka par iepriekšējo, un tās izjaukšanai un salikšanai ir nepieciešams vairāk spēka un laika. Turklāt palmu māja ir kļuvusi par populāru vietu dažādu pasākumu rīkošanai. Tādējādi to vairs neizjauc katru gadu, bet dara to neregulāri, piemēram, sakopšanai 2017. gadā. Vairākas daļas bija jālabo un jāmaina, taču PLEXIGLAS® elementi bija vienīgi jānomazgā ar augstspiediena ūdens strūklu un jāpārklāj ar aizsargājošu vaska kārtiņu.

Tas ir liels PLEXIGLAS® materiāla cildinājums. Visi varēja pārliecināties, ka PLEXIGLAS® ir viegli notīrāms un saglabā homogēnu virsmas kvalitāti pat pēc atrašanās laukā desmitiem gadu. Palmu māja gūst labumu arī no citas zīmola organiskā stikla īpašības, kas to izceļ no pārējiem plastikāta materiāliem: tam ir dabiska UV aizsardzība, tāpēc caurspīdīgās, bezkrāsas PLEXIGLAS® loksnes nedzeltē un iekšā ir tikpat gaišs pat pēc vairākiem gadu desmitiem.

Vēl desmit gadu

Pēc Mainas dārzu direktora teiktā, paveiktā apkope nodrošina palmu mājas drošību un integritāti līdz 2028. gadam. Pēc tam ir plānots sameklēt palmu mājai citu vietu, lai baroka pils ar terasi un dārzu atgūtu tradicionālo krāšņumu. Tilo Īblagers ir pārliecināts, ka ārējais PLEXIGLAS® slānis paliks nemainīgs vēl daudzus gadus.

Avots: https://www.plexiglas.de/en/applications/a-long-lasting-palace-for-palms-and-people

PLEXIGLAS® ilgtspēja

Kā radās PLEXIGLAS® un kāds tas ir

PLEXIGLAS® materiāli pārdošanā

Bieži uzdoti jautājumi par PLEXIGLAS®

Pareiza PLEXIGLAS® tīrīšana un dezinficēšana

PLEXIGLAS® locīšana un formēšana dažos soļos

PLEXIGLAS® zāģēšana: kā precīzi griezt akrila stiklu

PLEXIGLAS® līmēšana, līmes un pamācības

PLEXIGLAS® slīpēšana un pulēšana

SAZINĀTIES AR MUMS

  Proplastik logo