Proplastik vēsture

Proplastik vēsture

Proplastik ir dibināts 1996. gadā Igaunijā kā reklāmas, celtniecības, tehniskās plastmasas un alumīnija materiālu izplatītājs šajā valstī. Augot pieprasījumam Igaunijā un Baltijas valstīts, tika izlemts dibināt Proplastik Latvijā, un 2015. gada 28. janvārī ir reģistrēts uzņēmums un uzsākta darbība Latvijas teritorijā.

Kopš 2019. gada 31. janvāra Proplastik ir daļa no VINK. VINK uzņēmumam ir vairāk nekā 50 gadu pieredze. Pašreiz tas ir tirgus sektora līderis Eiropā. Tādā veidā ir iespēja piedāvāt plašāko produktu klāstu ar labāko apkalpošanas kvalitāti.

Proplastik kā VINK daļa ir lielākais plastmasas un alumīnija paneļu vairumtirgotājs Eiropā. Tas dod iespēju piedāvāt klientiem plašāko sortimentu, sekot līdzi tirgus tendencēm un pieprasījumam.

VINK grupa apvieno 100 neatkarīgus biznesus 19 Eiropas valstīs, kā arī Ķīnā, un Amerikā. Kopējais inventārs plašajā tīklā ir vairāk nekā 100 miljonus eiro vērts. VINK apgādā 120 000 klientus ar plastmasas materiāliem un ražojumiem, kā arī veic apstrādes pakalpojumus. Klientu darbības sfēras ir grafiskais dizains, izkārtnes, celtniecība, ķīmisku vielu ražošana, uzglabāšana, automašīnu un publiskā transporta rūpniecība, medicīna u.c. VINK ietilpst lielākajā, neatkarīgajā plastmasas biznesā pasaulē “Plastics Family”.

Vink Holdings vēstures svarīgākie posmi:

1954. gads – Vink Plastics.

2006. gads – ieiešana Apvienotās Karalistes tirgū.

2009. gads – ieiešana Eiropas tirgū.

2012. gads – ieiešana Ķīnas tirgū.

2019. gads – ienākšana Baltijas tirgū.

Kompānija VINK ir radusies Holandē. Holandietis M. A. Vinks sāka tirgot PVH caurules un savienojumus. Viņam bija smagā kravas mašīna, un viņš bija viens no pirmajiem, kas aptvēra plastmasas iespējas un priekšrocības – plastmasa tolaik bija diezgan jauns materiāls. 1991. gadā kompānija tika pārdota industriālam Holandes koncernam Kendrion Group. 1994. gadā tika pievienota kompānija Dukadan, līdz ar to VINK ieguva lielu tirgus daļu Holandē, Zviedrijā, Norvēģijā un Somijā. Kopš tā laika VINK nemitīgi paplašinās Eiropā.

Rekvizīti

VINK Latvijas fililāle, Proplastik SIA

Darba laiks P, O, T, C no 9:00 līdz 17:00.

Piektdienās no 9:00-16:00.

Pusdienlaikā 12:00-13:00 aizvērts.

Sestdienās un svētdienās- slēgts.

Uzņēmuma rekvizīti/ Company details:

Proplastik SIA

PVN/VAT nr: LV45403042187

Reģistrācijas numurs/Registration number: 45403042187

Juridiskā un biroja, un noliktavas adrese/ Warehouse and legal address: Tīraines iela 15, Rīga, Latvija, LV-1058

Bankas konts/ Account number: LV91HABA0551039585728

SWIFT: HABALV22

Pilnvarotā persona Latvijā/ In charge on POA: Aivars Tautietis

Uzņēmuma vērtības

Misija

Mūsu uzņēmums savā nozarē ir lielākais Baltijā. Mēs vēlamies arī turpmāk saglabāt savas līderpozīcijas tirgū, piedāvājot klientiem labākos un kvalitatīvākos produktus un pakalpojumus.

Kvalitāte

Pakalpojumu kvalitātes saglabāšanai nepieciešama pilna pašatdeve. Mēs piedāvājam saviem klientiem tikai augstas kvalitātes produktus. Mēs apņemamies arī turpmāk pastāvīgi uzlabot savu preču sortimentu un padarīt apkalpošanu vēl efektīvāku.

Mēs esam uzticami sadarbības partneri un nodrošinām savai produkcijai ilgmūžīgu kalpošanas laiku! Mūsu daudzgadīgā pieredze ļauj mums to paveikt!

Klienti

Mēs vēlamies, lai klienti, uzsākot sadarbību ar mums, to arī turpinātu. Mēs cieši sadarbojamies ar saviem klientiem, lai sniegtu tiem tieši tāda veida produktus, kādi viņiem ir nepieciešami, un pēc pieprasījuma – kur un kad vien viņi vēlas! Mēs esam cītīgi strādājuši, lai piedāvātu kvalitatīvus pakalpojumus un iegūtu ļoti labu reputāciju.

Mēs nedodam solījumus, kurus nevarēsim izpildīt. Mēs strādājam pie tā, lai klients atstāj mūs ar sajūtu, ka ir novērtēts, un ar apziņu, ka esam un vienmēr būsim pieejami arī pēc pirkuma! Mēs piedāvājam dažādas konsultācijas, cenšamies būt elastīgi un paredzēt dažādus klientam vajadzīgus risinājumus.

Mēs atzinīgi novērtējam klientu jautājumus un atsauksmes, un atgriezenisko saiti.

Sadarbības partneri

Lai paaugstinātu savu piedāvāto produktu vērtību, mums ir jāuzstāda augstas prasības piegādātājiem, prasot nodrošināt augstu produktu un servisa kvalitāti, kā arī ilglaicīgas garantijas. Mēs vienmēr ļoti rūpīgi izvēlamies preču piegādātājus un sadarbojoties tikai ar labākajiem. Mums ir sadarbības partneri visā pasaulē, un mēs nodrošinām, ka mūsu klienti var baudīt augstu pakalpojumu kvalitāti. Ideja par partnerības koncepciju ir pamats, lai Proplastik varētu izveidot “win-win” situāciju – gan iegūt jaunas uzņēmējdarbības iespējas, gan paaugstināt zīmola vērtību.

Attīstība

Mēs vienmēr cenšamies būt informēti par nepieciešamajām pārmaiņām –sekojam līdzi tirgus tendencēm, lai ietu kopsolī ar mainīgajām vajadzībām. Mūsu partneri iegulda daudz pūļu, lai izveidotu arvien labākus tehnoloģiskos risinājumus un radītu jaunus produktus, reaģējot uz tirgus pieprasījumu un vajadzībām. Mēs mācāmies no viņiem un sniedzam to tālāk jums.

VINK politikas aspekti un ētikas kodekss

Uzņēmējdarbības ētikas deklarācija

Jebkura persona (personāls, piegādātāji, klienti vai jebkurš sabiedrības pārstāvis) ar šīs mājaslapas starpniecību drīkst ziņot par neētisku rīcību.

VINK veic savu uzņēmējdarbību saskaņā ar visaugstākajiem ētikas, godīguma un caurskatāmības standartiem.

VINK nav pieņemama nekāda veida kukuļdošana, veicināšanas maksājumu veikšana vai jebkādu slēptu vienošanos noslēgšana.

Visām VINK darbībām jābūt likumīgām, naudas pārvedumi jāveic precīzi un bez kavējumiem, tas ir jādara saskaņā ar vietējo likumdošanu un uzņēmuma grāmatvedības standartiem.

No darbiniekiem tiek sagaidīts darbs vienīgi VINK interesēs.

Darbiniekiem ir aizliegts slēgt jebkādas personīgas vienošanās ar uzņēmuma konkurentiem.

Darbiniekiem ir jāievēro informācijas konfidencialitāte attiecībā uz VINK aktivitātēm, tās klientiem, piegādātājiem un darbiniekiem. Šādu informāciju ir atļauts izpaust tikai šādos gadījumos:

 • ja tas ir pieprasīts likumā,
 • ja tas ir konkrēti atļauts saskaņā ar uzņēmuma informācijas aprites politiku,
 • ja to rakstiskā formā ir apstiprinājis kāds no VINK vadītājiem.

Saņemot vai piešķirot sadarbības partneriem dāvanas vai nodrošinot kādus izklaides pasākumus, tas jādara atklātā un cieņpilnā veidā, kas neradītu kompromitējošas situācijas attiecībā uz iesaistītajām personām.

Darbiniekiem jāinformē viņu tiešais priekšnieks vai reģionālais vadītājs, ja viņi uzzina par jebkādu VINK uzņēmējdarbības ētikas normu pārkāpumu.

Ziņošanas politika

Ziņošanas politika nozīmē to, ka jebkurš VINK darbinieks, piegādātājs vai klients ziņo par nepareizu vai nelikumīgu rīcību vai bezdarbību tādas rīcības novēršanā, kas ir pretrunā ar valsts likumdošanu vai VINK iekšējās politikas standartiem.

VINK ziņošanas politikas mērķis ir iedrošināt darbiniekus, piegādātājus vai klientus ziņot par ir pamatotām aizdomām, ja VINK rīcība varētu būt nelikumīga.

VINK ziņošanas politika ir izveidota tā, lai iesaistītajām personām, kuras ziņo par pārkāpumiem, nebūtu jābaidās par sodīšanu, turpmāku diskrimināciju, jebkādiem zaudējumiem vai atlaišanu.

Tā ir arī paredzēta, lai iedrošinātu un ļautu darbiniekiem ziņot par problēmām VINK grupas iekšienē, nevis ignorētu tās.

VINK ir neiecietīga pret ziņotāju vajāšanu vai jebkāda veida sodīšanu.

VINK veiks attiecīgus aizsardzības pasākumus pret godprātīgi ziņojošu personu, ja pati ziņojošā persona nav iesaistīta pārkāpumā.

Šajā mājaslapā vai uz e-pastu ethics@vink.com var ziņot par jebkuru ziņotāja vajāšanas vai sodīšanas gadījumu.

Korupcijas un naudas atmazgāšanas novēršanas deklarācija

VINK apņemas ievērot atbildīgu un taisnīgu uzņēmējdarbības praksi un uzturēt visaugstāko ētikas standartu līmeni attiecībā uz visu savu uzņēmējdarbību un neuzņemas nekādu darbinieku, klientu, piegādātāju vai saistīto personu kukuļošanu vai korupciju.

Visiem VINK darbiniekiem ir jāievēro jebkāda kukuļdošanas, korupcijas un naudas atmazgāšanas apkarošanas likumdošana jebkurā valstī, kurā VINK veic uzņēmējdarbību.

Jebkāda veida kukuļdošana ir stingri aizliegta, un nekādā gadījumā neviens darbinieks nedrīkst pieprasīt vai izvilināt kukuļus nekādā veidā, nedz arī iesaistīties attiecībās ar jebkuru klientu, piegādātāju vai ar tiem saistītu personu, kas pieprasa kukuli no VINK.

Ir stingri aizliegts jebkāds maksājums valsts amatpersonai vai saistītajai personai, lai atvieglotu jebkuru oficiālu procedūru vai procesu.

Biznesa dāvanu vai izklaides piešķiršana vai saņemšana ir atļauta ar noteikumu, ka dāvana ir atbilstoša uzņēmējdarbības līmenim un atbilst šādām prasībām:

 • dāvana nav paredzēta, lai ietekmētu klientu, piegādātāju vai saistīto personu, lai saglabātu uzņēmējdarbību vai sniegtu uzņēmējdarbības priekšrocības,
 • tā tiek sniegta VINK vārdā, nevis individuāli,
 • tā nav skaidra nauda vai naudas ekvivalents un nav apmaināma pret naudu,
 • tā tiek sniegta atklāti,
 • tai ir nominālvērtība.

Veselības un drošības deklarācija

VINK veselības un drošības politikas mērķis ir nepārtraukta veselības un drošības standartu uzlabošana.

VINK vadība visos līmeņos ar labu komunikāciju, instrukcijām un personisku piemēru nodrošina, ka visi darbinieki saprot VINK veselības un drošības politikas mērķus.

VINK uzskata, ka veselības, drošības un labklājības pasākumu veicināšana ir pašas un visu tās darbinieku, apmeklētāju un visu pārējo personu atbildība uzņēmējdarbības vidē.

VINK apņemas (ciktāl tas ir praktiski iespējams):

 • nodrošināt un uzturēt drošus un veselīgus darba apstākļus, piedāvājot atbilstošas labklājības iespējas un pasākumus saviem darbiniekiem darba laikā,
 • sniegt informāciju, veikt apmācību, instruktāžu un uzraudzību darbiniekiem, lai viņi varētu droši un efektīvi pildīt savus darba pienākumus,
 • nodrošināt drošu jebkādu priekšmetu un vielu lietošanu, apstrādi, uzglabāšanu, iznīcināšanu un transportēšanu, kas ir dabiski vai potenciāli bīstami,
 • nodrošināt visas nepieciešamās drošības ierīces, aizsargapģērbu un aprīkojumu, kā arī uzraudzīt un kontrolēt to lietošanu,
 • uzturēt pastāvīgu un ilgtspējīgu interesi par veselības un drošības jautājumiem, it īpaši, ja tiek ieviestas jaunas vai izmainītas darba metodes vai iekārtas, kā arī konsultēt un iesaistīt darbiniekus šajos jautājumos.

Darbinieki ir atbildīgi par savu personisko drošību, kā arī par citu personu drošību un labklājību darba laikā. Jo īpaši tiem ir pienākums:

 • veikt savu darbu droši,
 • izmantot specifiskiem nolūkiem paredzētās drošības ierīces un aizsargapģērbu,
 • ievērot visus likumā noteiktos pienākumus, uzņēmuma politiku un procedūras,
 • palīdzēt izmeklēt nelaimes un drošības normu neievērošanas gadījumus, kā arī noteikt un veicināt pasākumus, lai novērstu to atkārtošanos,
 • ziņot saviem tiešajiem vadītājiem par nedrošām iekārtām un darbarīkiem, nedrošām darbībām un darba metodēm, kā arī par visiem negadījumiem, kas izraisījuši vai var izraisīt ievainojumus vai bojājumus,
 • atturēties no apzinātas un nepareizas darba drošības līdzekļu izmantošanas vai iejaukšanās to darbībā.

Konfidencialitātes deklarācija

Visus jautājumus, kas saistīti ar personas datu konfidencialitāti, sīki reglamentē rakstiski noteikumi un procedūras, kuras paredzēts ievērot visiem VINK uzņēmumiem.

Lai nodrošinātu, ka personas informācija tiek apstrādāta likumīgi un pareizi, VINK atbalsta un ievēro Datu aizsardzības principus, kas izklāstīti Eiropas Komisijas vispārējos datu aizsardzības noteikumos (GDPR – General Data Protection Regulations).

Visām VINK uzņēmējdarbības vienībām ir jāievēro GDPR noteikumi un ar tiem saistītā VINK politika, neatkarīgi no tā, vai uzņēmējdarbības vienība atrodas kādā Eiropas Savienības valstī vai citur.

Apkārtējās vides deklarācija

VINK apzinās, ka tās darbība var ietekmēt vidi, tāpēc ir apņēmusies:

 • cik vien iespējams, palielināt pozitīvu ietekmi uz vidi un censties samazināt negatīvo savas darbības ietekmi uz vidi,
 • ievērot attiecīgās valsts apkārtējās vides aizsardzības likumdošanu un ētikas standartus, kurā darbojas,
 • ja iespējams, iegūt un piegādāt produktus ar zemu ietekmi uz apkārtējo vidi,
 • definēt metodes to produktu identifikācijai, kontrolei un likvidēšanai, kuriem ir vairākas uzglabāšanas un atkritumu apstrādes vajadzības,
 • pastāvīgi uzlabot vidi attiecībā uz izmantotajiem produktiem, resursu iekšējo izmantošanu un piesārņojuma novēršanu.

VINK pārvalda sevis radītos atkritumus, izmantojot vislabākos praktiskos vides risinājumus, optimizējot atkārtotu izmantošanu, pārstrādi un atjaunošanu.

VINK apsaimnieko atkritumus saskaņā ar visām juridiskajām prasībām, kas noteiktas dažādos dažādo ģeogrāfisko reģionu likumos, kuros uzņēmums ir pārstāvēts.

VINK cenšas samazināt radīto atkritumu daudzumu, strādājot ar piegādātājiem, lai apsvērtu iespējas samazināt produktu iepakojumu un ieviestu iekšēju kontroli pār resursu pārvaldību, piemēram, kancelejas preču un biroja papīra izmantošanu.

Visām VINK operācijām ir jāatbilst attiecīgajiem vides tiesību aktiem. VINK jāsniedz dati vai informācija regulatoriem noteiktajā laikā un vajadzīgajā formātā.

VINK regulāri pārskata iespējas samazināt enerģijas un ūdens patēriņu visās savā pārvaldībā esošajās telpās un pastāvīgi apsver iespējas, kā palielināt energoefektivitāti.

VINK jācenšas samazināt sev piederošo transportlīdzekļu emisijas ietekmi, nodrošinot, ka visi VINK piederīgie transportlīdzekļi ir labi uzturēti.

Proplastik logo