Trokšņu izolācijas barjeras

Trokšņu izolācijas barjeras jeb prettrokšņu sienas ir eksterjera struktūras, kas ir paredzētas vides aizsargāšanai no skaņas piesārņojuma. Tās ir vislabākais paņēmiens, kā samazināt automaģistrāļu, dzelzceļu un rūpnīcu radīto troksni, neietekmējot pašu trokšņa avotu.

Galvenie iemesli, kāpēc izmantot caurspīdīgas akustiskās barjeras:

 • Izveido šķērsli troksnim starp intensīvu satiksmi un apdzīvotu vietu.
 • Saglabā redzamību un ainavas skatu.
 • Viegls un efektīvs risinājums tiltiem salīdzinājumā ar betonu.
 • Viegls betona sienu paplašinājums.

Caurspīdīgajām akustiskajām barjerām nav to trūkumu, kādi ir necaurredzamām sienām, tādējādi nav aizklāts skats uz pilsētas vai lauku ainavu, nav šķēršļu saules gaismai, tādējādi neveidojas slēgtas telpas un atrautības sajūta. Vienlaikus caurspīdīgas skaņas barjeras jūtami samazina akustisku un vides piesārņojumu.

Visā pasaulē palielinās transporta daudzums, un kopā ar to skaņas piesārņojums, kas apgrūtina pie šosejām un dzelzceļiem dzīvojošos ļaudis. Tā kā ilgstošs troksnis izraisa slimības, aizsardzība pret akustisko piesārņojumu kļūst arvien nozīmīgāka.

Ir redzams, ka mūsdienu pasaulē ir nepieciešamas prettrokšņa barjeras, jo palielinās urbanizācija un tiek uzsvērta dzīves kvalitāte.

Trīskāršotas mobilitātes prasības 2050. gadā

Arvien vairāk ļaužu regulāri brauc uz darbu; strauji pieaug tirdzniecība tiešsaistē – tie ir tikai divi iemesli, kāpēc palielinās transporta plūsma. Starptautiskais transporta forums ir izpētījis, ka 2050. gadā pasažieru un kravas pārvadājumu apjoms trīskāršosies. Līdz ar to palielināsies trokšņa līmenis šoseju un dzelzceļu malās.

Troksnis kaitē veselībai

Nepārtraukts un skaļš troksnis rada slimības. Vācijas vides aģentūra ir norādījusi, ka troksnis ietekmē visu organismu, radot stresa reakcijas. Tas notiek pat tad, ja skaņas līmenis ir zems un nebojā dzirdi, piemēram, ielas troksnis. Ilgstošs trokšņa piesārņojums palielina asinsrites un psihisku slimību iestāšanās risku. Tās rodas no miega traucējumiem – ja cilvēks bieži pamostas, ķermenī tiek izstrādāts vairāk stresa hormonu.

Dažādi skaņas aizsardzības sienu veidi

Skaņas barjeras jeb sienas tiek izmantotas aizsardzībai pret transporta radīto troksni. Zaļās joslas aizņem daudz vietas salīdzinājumā ar skaņas barjerām, tāpēc pilsētu arhitekti parasti izmanto dažādus skaņas aizsardzības sienu veidus. Tās tiek izgatavotas gan no necaurspīdīgiem materiāliem, piemēram, betona, koka, akmens un metāla, gan caurspīdīgiem – plastmasas un stikla. Materiāla izvēle ir atkarīga no daudziem tehniskiem faktoriem un vietas apstākļiem.

Trokšņa slāpēšanas barjera uz tilta fonā un zaķis priekšplānā

Liela nozīme ir vizuālajam izskatam. Augsta skaņas aizturēšanas siena ir liela iejaukšanās pilsētas vai lauku ainavā. Tā galvenokārt iespaido netālu dzīvojošos. Autovadītāji tai ātri pabrauc garām, taču vietējiem iedzīvotājiem ir jādzīvo blakus augstajai skaņas barjerai. Necaurspīdīgi skaņas ierobežošanas risinājumi jūtami samazina dzīves kvalitāti.

Caurspīdīgas skaņas barjeras labākai dzīvei

Caurspīdīgi skaņas aizsardzības sienu elementi atvieglo monolītas sienas radīto iespaidu, jo iedzīvotāji var lūkoties uz apkārtni un autovadītājiem nerodas nogurdinošs tuneļa efekts. Turklāt tādas sienas met mazāku ēnu uz ceļu un apkārtējo zemi, līdz ar to ir ātrāk pamanāmi automobiļi, kas tuvojas maģistrālei.

Skaņas samazināšanas ietekme

Trokšņa līmeni parasti mēra decibelos (db). Pat neliela šī lieluma izmaiņa būtiski ietekmē to, kā cilvēks uztver troksni. Piemēram, ja skaņu samazina par 10 db, cilvēks to uztver kā divreiz klusāku.

 • 0 db – pūciņas nolaišanās zemē.
 • 20 gb – pulksteņa tikšķi.
 • 40 db – iespējami koncentrācijas traucējumi, nespēja mācīties.
 • 50 db – lietus.
 • 55 db – nakts troksnis. 20% lielāks sirds slimību risks, ja troksnis ir ilgstošs.
 • 65 db – dienas troksnis.
 • 70 db – automašīnu radītais troksnis.
 • 80 db – motocikla saceltais troksnis.
 • 85 db – postoša trokšņa slieksnis. Risks sabojāt dzirdi, atrodoties tādā troksnī 8 stundas dienā.
 • 110 db – galda zāģis.
 • 120 db – sāpju slieksnis. Pat pēc īsa brīža var sākties dzirdes traucējumi.
 • 130 db – zemu lidojoša lidmašīna.
 • 150 db – salūts.

Skaņas barjeru nozīme

Maksimālais, cilvēkam piemērotais skaņas spiediena līmenis ir 60 db – tik skaļa ir divu cilvēku saruna metra attālumā. Baudāmā vidē skaņas līmenis nepārsniedz 30 db.

Nepārtraukts troksnis virs 70 db, piemēram, veļas mašīna vai trauku mazgājamā mašīna, rada stresu un aizkaitinājumu. Skaņas līmenis virs 85 db īsā laikā (no 5 minūtēm līdz 2 stundām) vai pat vienā mirklī var radīt dzirdes bojājumus. Piemēram, motocikla radītais troksnis ir 95 db, vilciena signāls – 100 db.

Akustisko barjeru risinājumi trokšņa samazināšanai

Regulāra atrašanās troksnī, kura stiprums pārsniedz 80 db, piemēram, blakus auto sastrēgumam vai 15 metrus no dzelzceļa, rada hroniskus dzirdes traucējumus. Tāpēc privātmājām un ofisa celtnēm, kas atrodas tuvu pie dzelzceļa un automaģistrālēm, ļaužu veselības nolūkos ir nepieciešama aizsardzība pret kaitīgu skaņas spiedienu. Dažādi ražotāji piedāvā polikarbonāta un organiskā stikla akustiskās barjeras, kas absorbē un samazina trokšņa līmeni. Šie risinājumi palīdz ierobežot troksni dzīvojamās un industriālās zonās, kas atrodas netālu no dzelzceļa un lieliem autoceļiem.

Skaņas stiprums virs 80 db rada lielu stresu, psiholoģiskas izmaiņas, novērš uzmanību u.c. Normālas, patīkamas skaņas stiprums ir ap 30 db, normāls apkārtnes troksnis ir 40-60 db, savukārt sešu joslu autostrāde rada līdz pat 115 db stipru troksni, ko cilvēks nespēj ilgi izturēt.

Caurspīdīgas akustiskās barjeras samazina skaņas līmeni par 30 db, tādējādi neizturamo trokšņa līmeni padarot paciešamu.

Lokšņu biezums tiešā veidā ietekmē to, cik ļoti trokšņa līmenis tiks samazināts.

Kas ir jāņem vērā, izvēloties skaņas barjeru risinājumu

Trokšņu izolācijas barjerām ir divi būtiski akustiskie parametri: skaņas izolācija un skaņas absorbcija. Skaņu absorbējoši materiāli pārveido skaņu siltumā. Skaņu izolējoši materiāli nelaiž cauri skaņu un neatstaro to.

Akustiskie standarti

 • EN1793-1: Laboratorijas metodes skaņas absorbēšanas mērīšanai.
 • EN1793-2: Laboratorijas metodes skaņas izolācijas mērīšanai gaisā.
 • EN1793-3: Normalizēts transporta plūsmas trokšņa spektrs akustisku mērījumu veikšanai un novērtēšanai.
 • ISO717-1: Celtņu un būvniecības elementu skaņas izolācijas novērtēšana viena cipara veidā.

Pārējie standarti

 • EN1794-1: Mehāniskas stabilitātes prasības, t.sk. vēja spiediens, statisks spiediens, svars, akmeņu triecieni, trieciena drošība, dinamiska slodze no tīrīta sniega.
 • EN1794-2: Vispārējas drošības un vides prasības, t.sk. putekļu rašanās, vides aizsardzība, glābšanās iespējas ārkārtas gadījumos, gaismas atstarošana, caurspīdīgums.
 • EN1794-3: Skaņas samazinošu ierīču uzvedība degšanas laikā un klasifikācjia.

Barjeru caurspīdīgums

Nelietotu lokšņu dūmakainība (haze) ir ļoti zema (~1%). To ietekmē smogs, putekļi un ķīmiskas vielas. Lai loksnes uzturētu dzidras daudzus gadus, ir jāievēro uzstādīšanas vadlīnijas.

Triecienizturība

Izstrādājot akustiskas barjeras, ir jāņem vērā maksimāli triecienu parametri. Paredzamajos scenārijos ir jāiekļauj autokatastrofas un vandālisms (mesti akmeņi, āmuri u.c.)

Izmantošanas ilgums

Kaitīgie ultravioletie stari un laikapstākļi ilgā laikā samazina lokšņu izturību un izskatu. Ir jāizvērtē prasības un jāizvēlas visatbilstošākie produkti.

Autoceļu apkārtnē dominē tādas ķīmiskas vielas kā sēra savienojumi, slāpekļa savienojumi, CO un ūdens. Ir atrastas arī ozona pēdas. Tāpat ir nepārtraukti putekļu mākoņi (pārsvarā silikāti), kvēpi (oksidizēti ogļūdeņraži) un sāls. Lielāko kaitējumu nodara virsmas pārklāšanās un skābju iedarbība, kas padara virsmu dūmakainu. Ir regulāri jātīra virsma no “lielceļa zupas” – putekļiem, dūmiem un ūdens.

Dizains

Lai samazinātu gaismas caurlaidību, tiek ieteikts izmantot tonētas loksnes. Uz tām ir mazāk pamanāmi putekļi un netīrumi.

Tīrīšana

Pagaidām nav zināms efektīvs veids, kā tīrīt plastmasas akustiskās barjeras no grafiti un piesārņojuma. Tāpēc ir ieteicams uzstādīt barjeras iespējami tālāk (5-10 m) no netīrumu avota, papildināt akustiskās barjeras ar zaļajām zonām, aizsargsienām, grāvjiem. Pasargāšanai no grafiti ir ieteicams pacelt caurspīdīgās daļas 2-3 m no zemes.

PLEXIGLAS® skaņas barjeras

Saduras daudz nepieciešamību, ja tiek plānota transporta plūsmas skaņas ierobežošana. Svarīgākās prasības – efektīva skaņas slāpēšana, vēja aizturēšana, liela gaismas caurlaidība, izturība ekstremālos laikapstākļos, īpaša stabilitāte, dabas aizsardzība – ir apvienotas PLEXIGLAS® Soundstop sistēmā. Papildus tam, PLEXIGLAS® Soundstop izskatās estētiski – tā kā materiālu ir ļoti viegli apstrādāt, tad ir iespējamas jebkādas formas un krāsas.

PLEXIGLAS® Soundstop ir organiskais stikls, ko ražo kompānija “Röhm”. Tas ir īpaši izstrādāts skaņas barjerām – tam piemīt izcilas skaņas slāpēšanas īpašības, tas ļoti labi pasargā apkārtni no trokšņa, turklāt tas ir ļoti caurspīdīgs. Lai apmierinātu plašu prasību klāstu, ir pieejami vairāki PLEXIGLAS® materiālu veidi. Atkarībā no paneļu biezuma, skaņas slāpēšanas indekss sasniedz 35 decibelus, tātad troksnis tiek būtiski samazināts.

PLEXIGLAS® skaņas barjeras uz tiltiem

PLEXIGLAS® Soundstop priekšrocības

Caurspīdīgs skaņas slāpēšanas un vēja aizturēšanas materiāls. Monolītās PLEXIGLAS® Soundstop loksnes labi slāpē skaņu, un tām tiek dota 30 gadu garantija, ka saglabāsies liela gaismas caurlaidība – caurspīdīgās loksnes nedzeltēs.

Ļoti laba veidojamība un stabilitāte. Testos ir pārbaudīts, ka PLEXIGLAS® Soundstop izstrādājumi ne vien aiztur skaņu, bet arī iztur tīrīta sniega slodzi un lidojošus akmeņus.

Putnu aizsardzība un lausku neveidošanās. PLEXIGLAS® Soundstop XT BirdGuard izstrādājumam ir 2 mm biezas līnijas, kuras redz putni. PLEXIGLAS® Soundstop GS CC neveido lauskas un arī ir redzams putniem.

PLEXIGLAS® akustiskās barjeras pie automaģistrāles

Sertificēta produkcija, pārbaudīta kvalitāte

PLEXIGLAS® ir pirmais organiskais stikls pasaulē, kas ir pierādījis sevi gadu desmitiem ilgā izmantošanā kā skaņas barjeras. Visas monolītās skaņu barjeru loksnes tiek izgatavotas ražotnēs, kurām ir piešķirti TÜV sertifikāti. Galvenie organiskā stikla materiālu ražošanas veidi ir polimerizācija un ekstrūzija.

Lielformāta PLEXIGLAS® GS un XT lokšņu derīgums ir pārbaudīts saskaņā ar atbilstošiem EN standartiem. Šobrīd ir zināms, ka materiāls neizdala manāmu toksisku un citādi nevēlami vielu daudzumu.

PLEXIGLAS® prettrokšņu siena uz vanšu tilta

Ko ņemt vērā materiāla apstrādē

Organiskā stikla biezums tiek aprēķināts statiskos un akustiskos aprēķinos, kuros tiek ņemti vērā slodžu testi. Mēs varam ieteikt labāko biezumu un izmērus saskaņā ar jūsu projekta datiem.

Montāžas piederumiem ir jābūt fiziski un ķīmiski savietojamiem ar PMMA jeb polimetilmetakrilātu. Stiprinājumiem ap visām malām iesakām izmantot profilus ar EPDM gumijas starpslāni.

Caurspīdīga PLEXIGLAS® snaķas aizsardzības siena pie daudzstāvu dzīvojamās mājas

Izturīgums un viegla tīrīšana

Skaņas barjera, kas ir izgatavota no PLEXIGLAS®, ne vien samazina trokšņa piesārņojumu apkārtnē, bet arī ietaupa līdzekļus, jo ir izturīga. Röhm zīmola organiskā stikla elementi izskatās labi, laiž cauri gaismu un kalpo ilgi. Mēs garantējam, ka PLEXIGLAS® Soundstop nebūs redzamas dzeltēšanas pēdas pat pēc 30 gadu izmantošanas.

PLEXIGLAS® Soundstop ir viegli tīrīt. Putekļi un netīrumi šim materiālam nepieķeras, jo virsma ir ļoti gluda un bez porām, līdz ar to skaņas barjeras tīrīšanai izmantojamie resursi tiek samazināti līdz minimumam. Tādējādi PLEXIGLAS® Soundstop ir ilgtspējīgs veselības aizsardzības risinājums.

Palram skaņas barjeras

Trokšņa barjeru uzdevums ir samazināt skaņas līmeni, lai tas būtu zemāks par postoša trokšņa slieksni. Akustiskajām barjerām ir arī jāspēj izturēt karstums, aukstums, lietus, sniegs, vējš un krusa, kā arī jābūt viegli uzstādāmām, apkopjamām un estētiski pievilcīgām.

Palram piedāvā plašu akustisko barjeru lokšņu klāstu, kas atbilst šīm prasībām: PALSUN, PALGARD un PALGLAS. Šīs loksnes ir vieglas, praktiski nesalaužamas, tāpēc var tikt uzstādītas pie autoceļiem un dzelzceļiem un kalpot gadiem ilgi bez uzturēšanas. Tām ir arī estētiskas priekšrocības – tās ir pieejamas dažādu krāsu toņos un ar dažādu caurspīdīguma pakāpi.

Palram skaņas barjeras

Caurspīdīgas Palram loksnes akustiskajām barjerām

Visā pasaulē ir uzstādītas daudzas akustiskās barjeras no PALGLAS® ekstrudētā organiskā stikla un PALSUN® monolītā polikarbonāta.

Lokšņu īpašības:

 • Mazs svars – uz pusi mazāks par stiklu.
 • Liels caurspīdīgums – gandrīz tāds pats kā stiklam.
 • Izturīgums pret triecieniem un demolēšanu (PALSUN).
 • Izturīgums pret laikapstākļiem un ultravioleto gaismu.
 • Elastīgums – loksnes var liekt un veidot bez īpašas apstrādes.
 • Atbilstība starptautiskiem standartiem.
Palram skaņas barjeras ziemā Krievijā

Akustisko barjeru standarti

Trokšņu barjeru īpašību pārbaudei ir izstrādāti standarti EN-1793 un EN-1794. Pirmajā ir aprakstītas akustiskās īpašības, otrajā – prasības pret vēja spiedienu, uzliesmojamību, triecienizturību un caurspīdīgumu. Palram ražotās PALGLAS un PALSUN loksnes ir sekmīgi testētas atbilstoši šiem standartiem.

Garantija

Akustiskajām barjerām paredzētajām PALGLAS un PALSUN loksnēm ir 10 gadu garantija pret salaušanu un gaismas caurspīdīguma samazināšanos.

PALGLAS trokšņa slāpēšanas barjera krāsaina

Plakanas, ekstrudētas PALGLAS® organiskā stikla loksnes

 • Akustiskajām barjerām paredzēto lokšņu biezums –15-25 mm.
 • Dabiska aizsardzība pret UV stariem.
 • Bezkrāsas lokšņu caurspīdīgums – 90-93%. Tonētu (bronzas krāsa un Solar Grey) lokšņu gaismas caurlaidība ir 50%
 • Loksnes var termoformēt un citādi apstrādāt.
 • Laba ķīmiskā izturība pret auto izplūdes gāzēm un grafiti.
 • Pieejama matēta un neatspīdoša virsma.
 • Saskaņā ar EN-1793 standartu 15 mm PALGLAS loksne samazina troksni par 32 db, 20 mm – 34 mm.
Palram PALSUN lokšņu paraugi

Plakanas PALSUN® monolītā polikarbonāta loksnes

 • Ļoti liela triecienizturība, praktiski nesalaužamas.
 • Bezkrāsas lokšņu caurspīdīgums – 89-90%. Tonētu (bronzas krāsa un Solar Grey) lokšņu gaismas caurlaidība ir 50%
 • Laba izturība pret UV stariem un laikapstākļiem.
 • Liela izmantošanas temperatūras amplitūda.
 • Aiztur 99% kaitīgo UV staru – UV pārklājums abās pusēs.
 • Daudzpusīgums, veidojamība, apstrādājamība.
 • Pieejama matēta un neatspīdoša virsma.
 • Saskaņā ar EN-1793 standartu 12 mm PALSUN loksne samazina troksni par 31 db, 15 mm – 33 mm.

Makrolon® Silent Sound – caurspīdīga aizsardzība pret troksni

Exolon Group ir nozīmīgs polikarbonāta lokšņu ražotājs. Loksnes tiek tirgotas ar preču zīmi Makrolon®.

Gūstiet labumu no mūsu daudzgadīgās pieredzes ekstrudētu lokšņu ražošanā un kļūstiet par mūsu prettrokšņa aizsardzības risinājumu partneri!

Monolītās Makrolon® Silent Sound loksnes ir ļoti kvalitatīvas – jūs pamanīsiet atšķirību izgatavošanas meistarībā.

Mazāk trokšņa, labāka dzīves kvalitāte

Prettrokšņa barjeras ievērojami samazina skaņas piesārņojumu pie automaģistrālēm, noslogotiem lielceļiem, dzelzceļiem un ļauj apkārtnē dzīvojošajiem gūt labākas dzīves sajūtu. Kaitinošā trokšņa vietā ir patīkams klusums.

18 mm bieza, 22 kg/m² smaga Makrolon® Silent Sound loksne samazina skaņas spiedienu par 34 db. Mērījumi izdarīti saskaņā ar DIN EN ISO 717-1 Fraunhofera celtniecības fizikas institūtā, kas atrodas Štutgartē.

Makrolon® – stiprs un izturīgs

Makrolon® skaņas barjeras atbilst trokšņa samazināšanas standartiem un ceļu drošības, stabilitātes un strukturālās izturības prasībām.

Makrolon® Silent Sound samazina troksni un ir sertificētas atbilstoši DIN EN 1793-2 (ielu trokšņa samazināšanas līdzekļu pārbaudes procedūras akustisko īpašību noteikšanai).

Nepārspējams drošības risinājums un paliekošs caurspīdīgums

Gaidāmais Makrolon® Silent Sound lokšņu kalpošanas ilgums ir 50 gadu. Šajā laikā materiālam neradīsies nevēlami efekti no laikapstākļiem un nemazināsies tā elastība. Tas ir panākts ar īpaši izstrādātu UV aizsardzību, tādējādi loksnes atbilst mūsdienu infrastruktūras attīstības prasībām. Loksnēm tiek dota 15 gadu nesalaužamas stiprības un optiskas kvalitātes garantija.

Svārsta un āmura testos atbilstoši DIN-EN 1794-2:2009 B ir apstiprināta materiāla izturība pat ekstrēmā salā. Tas nozīmē, ka nav nepieciešami papildu savākšanas risinājumi krītošiem objektiem.

Izturība pret vandālismu

Makrolon® Silent Sound BF AR loksnēm ir pārklājums, kam nekaitē skrāpējumi un grafiti. Monolītās loksnes atbilst standartam NF F31-112 par grafiti pretestību. No loksnēm var gandrīz pilnībā notīrīt jebkādus grafiti zīmējumus ar īpašu tīrīšanas līdzekli.

Aizsardzība pret putniem

Makrolon® Silent Sound loksnēm ir vizuāli marķējumi, kas efektīvi palīdz putniem ieraudzīt šķērsli. Marķējumi ir izveidoti un pārbaudīti dažādos testos saskaņā ar Austrijas standartu institūta izstrādāto standartu ONR 191040.

Pierādīta kvalitāte

Monolītajām Makrolon® Silent Sound loksnēm ir ugunsdrošības sertifikāti saskaņā ar DIN EN 1794-2 A.

Tāpat ir pārbaudīti un sertificēti visi svarīgākie rādītāji: statika saskaņā ar Eiropas vadlīnijām ETAG 10, gaismas caurlaidība, izturība pret krusu, stiklojuma triecienizturība saskaņā ar DIN EN 1794-1 C.

Ir ievērotas Federālās transporta ministrijas tehniskās vadlīnijas ZTV-LSW 06 prettrokšņa barjeru izmantošanai ielās, kā arī Eiropas vadlīnijas EN 14388.

Makrolon trokšņa samazināšanas barjeras

Makrolon® Silent Sound lokšņu priekšrocības

 • Praktiski nesalaužamas
 • Kalpošanas ilgums – 50 gadu.
 • Pašapdzēšanas īpašības.
 • Putnu aizsardzība saskaņā ar ONR 191040.
 • Anti-grafiti saskaņā ar NF F31-112, izmantojot skrāpējumnoturīgu virsmas pārklājumu.
 • Izmantojamas pie dzelzceļiem ar vilcienu ātrumu līdz 250 km/h (biezums – 18-20 mm).
 • Skaņas spiediena samazinājums līdz pat 34 db.
 • UV pārklājums, kas iztur aukstu locīšanu.
 • 15 gadu garantija.
 • Vislabākā sertificētā drošība saskaņā ar EN-14388 un ZTV-LSW 06.
 • 100% otrreizēji pārstrādājams materiāls.

LEXAN™ trokšņa barjeras

LEXAN™ piedāvā ļoti efektīvas, caurspīdīgas skaņas sienas jeb prettrokšņu barjeras no lieliem, stiklotiem paneļiem. Tām piemīt liela triecienizturība plašā temperatūras diapazonā, kas palīdz samazināt nelaimes gadījumu un vandālisma radītos bojājumus.

LEXAN™ loksnēm abās pusēs ir UV pārklājums, tāpēc tās nedzeltē un nebojājas laikapstākļu ietekmē. Tās ir viegli transportēt un uzstādīt ar ierastiem darbarīkiem.

Caurspīdīgās LEXAN™ loksnes samazina trokšņa līmeni vidēji par 30 db – tā ir ievērojama atšķirība starp patīkamo un nepatīkamo vietās, kur ir liela transporta plūsma.

Būtiskākās priekšrocības

 • Liela triecienizturība – loksnes ir 250 reižu izturīgākas par stiklu un praktiski nesalaužamas.
 • Pārklājums pret ultravioleto staru ietekmi abās lokšņu pusēs.
 • Caurspīdīgums.
 • Anti-grafiti.
 • Izturība pret skrāpējumiem un ķīmiskām vielām.
LEXAN™ trokšņa slāpēšanas barjeras uz tiltiem

Par LEXAN™ polikarbonāta loksnēm

SABIC LEXAN™ ražotās polikarbonāta loksnes ir ekstrudētas no LEXAN™ ražotā polikarbonāta materiāla. To apstrādes vieglums dod brīvību dizaineriem, tās ir vieglas, ugunsizturīgas, pasargātas un ultravioletajiem stariem un var kalpot kā siltumu izolējošs materiāls. LEXAN™ polikarbonāta loksnēs ir apvienota liela triecienizturība ar optisku dzidrumu, tāpēc tās ir labs drošības risinājums pret vandālismu un ielaušanos.

LEXAN™ prettrokšņa barjera pie dzelzceļa

Kā skaņas sienas jeb prettrokšņa barjeras LEXAN™ polikarbonāta loksnes ir ļoti efektīvas un neuzbāzīgas. Tās ir izturīgas pret triecieniem plašā temperatūras diapazonā, līdz ar to ir samazināts bojājumu risks nelaimes un vandālisma gadījumos. Tā kā uz abām lokšņu virsmām ir ilgtermiņa UV pārklājums, LEXAN™ loksnes ir ļoti izturīgas pret dzeltēšanu un īpašību zudumu laikapstākļu ietekmē. Tās neveicina uguns izplatīšanos un nerada toksiskas gāzes degot. Tās ir viegli transportēt un uzstādīt – nav nepieciešami īpaši instrumenti.

Caurspīdīga LEXAN™ skaņas slāpēšanas barjera

Akustiskām barjerām paredzētās LEXAN™ loksnes

LEXAN™ EXELL™ D, LEXAN™ MARGARD™, LEXAN™ EXTRITE™ ir caurspīdīgas polikarbonāta loksnes, kas ir ideālas skaņas aizsegiem. Tām piemīt unikālas īpašības, kas padara tās ideālas trokšņa samazināšanai apdzīvotās vietās, pie automaģistrālēm, dzelzceļiem un lidostās. Tās ir labi parādījušas sevi Eiropā un ASV. Tām tiek dota 10 gadu garantija pret salaušanu. Papildus dabiskajām polikarbonāta īpašībām LEXAN™ MARGARD™ un LEXAN™ EXTRITE™ loksnēm ir uzklāts slānis vienā vai abās pusēs pret nobrāzumiem un laikapstākļu ietekmi. Loksnēm ir garantija pret gaismas caurlaidības samazināšanos, pārklājuma defektiem un salūšanu.

SABIC produktu piedāvājums prettrokšņu barjerām

LEXAN™ EXELL™ D loksnes

Praktiski nesalaužamas, caurspīdīgas polikarbonāta loksnes ar UV pārklājumu vienā vai abās pusēs. Atzīstams dzidrums pat pēc daudziem gadiem spilgtā saulē un skarbā laikā.

LEXAN™ EXTRITE™ loksnes

Caurspīdīgas monolītā polikarbonāta loksnes ar mūsdienīgu UV pārklājumu abās pusēs. Izcila izturība pret laikapstākļiem, triecieniem un skrāpējumiem. Ideāls risinājums ēkām, celtnēm, stiklojumam.

Jaunais aizsargslānis, kas uzklāts vienā loksnes pusē, nodrošina atbilstību prasībām pret nobrāzumiem, skrāpējumiem, ķīmiskām vielām un UV staru radītajiem bojājumiem.

LEXAN™ MARGARD™ loksnes

Ļoti vieglas loksnes ar pārklājumu, izturīgas pret nobrāzumiem, ķīmiskām vielām un laikapstākļiem. Cietais aizsargslānis vienā vai abās pusēs pasargā no skrāpējumiem un laikapstākļiem. Loksnes ir pieejamas bez krāsas vai bronzas krāsas tonī. Loksnēm ir garantija pret gaismas caurlaidības samazināšanos, aizsargslāņa defektiem un salūšanu.

LEXAN™ lokšņu akustiskie parametri

LEXAN™ loksnes ir testētas saskaņā ar pasaules standartiem, lai novērtētu akustiskos un citus parametrus. Testu dati rāda, ka LEXAN™ EXELL™ D, LEXAN™ MARGARD™ un LEXAN™ EXTRITE™ loksnes atbilst akustiskajiem tradicionālo materiālu standartiem, turklāt ir daudz plānākas.

Skaņas izolācijas testu dati

Lokšņu biezums, mm
ISO 717-1 (RW)
EN 1793-2 (DLR)
8
32
28
9.5
33
29
12
34
30
15
35
32
LEXAN™ skaņas aizturēšanas barjera uz tilta

Pārējie LEXAN™ lokšņu parametri

 • Ļoti liela izturība pret triecieniem. Loksnes ir praktiski nesalaužamas – tās ir 250 stiprākas par stiklu. Tās ir izturīgas pret skrāpējumiem un nobrāzumiem, tāpēc ir samazināts bojājumu risks nelaimes un vandālisma gadījumos.
 • UV aizsardzība ilgam laikam. Izcila aizsardzība pret ultravioletajiem stariem abās lokšņu pusēs, līdz ar to loksnes nedzeltē un nezaudē savas īpašības laikapstākļu ietekmē.
 • Ugunsdrošība. LEXAN™ loksnes neizplata uguns liesmas. Tās ir ieguvušas augstu novērtējumu Eiropas ugunsdrošības testos. Loksnes nepalielina ugunsgrēku un nerada toksiskas gāzes.
 • Izcils optiskais dzidrums. Liela gaismas caurlaidība – 87-90%.
 • Minimizēts putekļu nosēšanās risks.
 • Maksimāla vēja slodzes un statiskas (vertikālas) slodzes izturība.
 • Dinamiskas slodzes izturība sniega tīrīšanas laikā.
 • Viegla tīrīšana. Iztur regulāru tīrīšanu un plaši izmantotus tīrīšanas līdzekļus. Pietiek nomazgāt loksnes ar vāju ziepju šķīdumu remdenā ūdenī, izmantojot mīkstu lupatu vai sūkli.
 • Anti-grafiti.
 • Izcila ķīmiskā izturība. Monolītās LEXAN™ loksnes ir izturīgas pret visiem vidēji stiprajiem ķīmiskajiem reaģentiem.
 • Pretskrāpējumu slānis abās pusēs.
 • Termoformējamība.
 • 10-15 gadu garantija.
 • Viegla transportēšana un uzstādīšana.

Kā izvēlēties polikarbonātu (sīki, gari, ar daudziem faktiem, salīdzinot ar citiem materiāliem)

Kāpēc Palram polikarbonātu?

Bieži uzdoti jautājumi par Palram produkciju

LEJUPIELĀDES

Palram akustisko barjeru brošūra:

Palram akustisko barjeru brošūra

Lexan trokšņa barjeru brošūra:

Lexan trokšņa barjeru brošūra

Makrolon skaņas barjeru brošūra:

Makrolon skaņas barjeru brošūra

Plexiglas trokšņu barjeras:

Plexiglas trokšņu barjeru brošūra

Lexan trokšņu barjeras:

Lexan trokšņu barjeru brošūra

Makrolon PC trokšņu barjeras:

Makrolon trokšņu barjeru brošūra

SAZINĀTIES AR MUMS

  Proplastik logo