Kāpēc izvēlēties polikarbonātu?

Izturīgs un caurspīdīgs polimērs

Polikarbonāts ir termoplastisks polimērs, kura ķīmiskajā sastāvā ietilpst karbonātu grupas. Tam piemīt unikāls īpašību apvienojums. To sauc par caurspīdīgo tēraudu, jo ir praktiski nesalaužams. Tas ir viegls un izskatās kā stikls, bet nav tik trausls. Šie raksturlielumi ir iemesls, kāpēc polikarbonātu izmanto ļoti plaši, piemēram, kā ložu izturīgus stiklus un reaktīvo iznīcinātāju kabīņu pārsegus. Polikarbonāts ir arī par teicams materiāls siltumnīcu stiklojumam, jo tam piemīt augsta gaismas caurlaidība un noturība pret laikapstākļiem pat tad, ja tas nav ļoti biezs.

Ilgtermiņa izturības atkarība no kvalitātes un ražošanas

Polikarbonāts aiztur līdz 100% kaitīgā UV starojuma, padarot to par ārkārtīgi efektīvu aizsargvairogu gan cilvēkiem, gan augiem. Šī īpašība ir atkarīga no atbilstošas ražošanas, lai materiāla integritāte saglabātos ilgā kalpošanas laikā. Paneļi ar pārāk plānu aizsargslāni vai vispār bez tā var izskatīties ideāli, skatoties ar neapbruņotu aci, bet salīdzinoši īsā laikā zaudēs krāsu, kļūs trausli un salūzīs.

Sliktas UV starojuma aizsardzības simptomi

Bez pietiekamas aizsardzības pret UV starojumu polikarbonāta paneļi kļūst dzelteni un trausli, tādējādi tie nespēj izturēt krusu vai pat vieglāku triecienu. Paneļiem neveidojas nekādas dzeltēšanas pazīmes, savukārt pārējiem ir novērojama pamatīga dzeltēšana un dūmakainība.PRODUKTI – https://proplastik.lv/plastmasas-plaksnes/sunu-polikarbonats/

SAZINĀTIES AR MUMS

    Proplastik logo